Dyrektor sportowy / Trener Jacek Szopiński

WIEK: 56 lat
WYCHOWANEK: Podhale Nowy Targ 

W trakcie swojej sportowej kariery (napastnik), która trwała od roku 1982-2001, w aż trzech okresach jej trwania był związany z Podhalem Nowy Targ. W pierwszym z nich, czyli od do roku 1991 wraz z klubem zdobył Mistrzostwo Polski (sezon 1986/1987). W tym okresie Z "Szarotką" na piersi wywalczył także dwukrotnie wicemistrzostwo kraju i czterokrotnie brązowy medal. 

W trakcie kariery sportowej swoje doświadczenie zdobywał także na lodowiskach we Francji, gdzie grał w klubie HC Morzine Avoriaz (Ekstraklasa francuska). Następnie ponownie powrócił do Nowego Targu, z którym trzykrotnie zdobywał Mistrzostwo Polski. W latach 1996-1997 grał dla GKS Katowice, a swoją karierę zakończył w Nowym Targu. W ostatnich latach aktywności sportowej wraz z klubem dwukrotnie zdobywał wicemistrzostwo Polski oraz brązowy medal. 

W trakcie rywalizacji na polskich lodowiskach ekstraklasy, rozegrał łącznie 619 meczów i zdobył w ich trakcie 230 bramek.

Jacek Szopiński ze względu na swoją wysoką skuteczność, był także cenionym reprezentantem kraju. W składzie reprezentacji rozegrał 109 spotkań, z którą to walczył także na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Calggary w roku 1988. 

Po zakończonej karierze sportowej zajął się karierą szkoleniową. W sezonie 2020/2021 w MMKS Podhale Nowy Targ pełni rolę dyrektora sportowego oraz prowadzi treningi z młodzieżą.