Historia klubu MMKS

Cieszymy się, że zdecydowałeś się poświęcić chwilę na wizytę na naszej stronie. Jesteśmy przekonani, że czas przeznaczony na zapoznanie się z naszą działalnością, dotychczasowymi sukcesami i planami na przyszłość nie będzie dla Ciebie stracony!. A zaczęło się tak.

Miejski Młodzieżowy Klub Sportowy (MMKS) Podhale Nowy Targ został założony w 2000. Od początku działalności klub stanowił zaplecze kadrowe Podhala Nowy Targ, występującego w ekstralidze, z którym MMKS miał podpisane porozumienie o współpracy. Zadaniem MMKS było szkolenie młodzieży w hokeju na lodzie.

W sezonach do 2010 zespół MMKS występował w I lidze bez prawa awansu do ekstraligi. Po wycofaniu klubu SSA Wojas-Podhale Nowy Targ z rozgrywek PLH po zakończeniu sezonu 2009/2010, spółka sportowa przekazała wszelkie prawa do udziału w rozgrywkach PLH na rzecz Miejskiego Młodzieżowego Klubu Sportowego "Podhale". MMKS Podhale funkcjonuje do dziś na zasadzie stowarzyszenia.

Drużyna MMKS przystąpiła do barażów, w których zwyciężyła i uzyskała prawo występów w ekstraklasie hokejowej w sezonie 2010/2011, kontynuując tym samym hokejowe tradycje Podhala Nowy Targ w najwyższej klasie rozgrywkowej, lecz w świetle prawnym występując pod szyldem MMKS. W sezonie 2010/2011 PLH drużyna wywalczyła piąte miejsce w rozgrywkach.

Od 2011 w klubie działa także sekcja kobieca, której trenerem jest były hokeista Podhala Zbigniew Podlipni.

W sezonie ligowym 2011/2012 MMKS został zdegradowany do I ligi, co biorąc pod uwagę całą historię Podhala było wydarzeniem bez precedensu, jako że klub z Nowego Targu występował w polskiej najwyższej klasie rozgrywkowej nieprzerwanie od 1955 roku przez 57 lat.

W związku z nowym regulaminem rozgrywek Polska Hokej Liga w połowie 2013 i możliwością wykupienia tzw. dzikiej karty na występy w sezonie 2013/2014, klub MMKS złożył wniosek o przyznanie miejsca w rozgrywkach, po czym w lipcu 2013 otrzymał dziką kartę, a następnie licencję.

W październiku 2014 w trakcie sezonu 2014/2015 I ligi do rozgrywek została włączona drużyna PPWSZ, stanowiąca zaplecze MMKS Podhale.

W dniu 12 sierpnia 2015 powstała Spółka Akcyjna pod nazwą Klub Hokejowy Podhale Nowy Targ S.A., która zgodnie z wymogami została przyjęta do rozgrywek PHL 2015/2016. Zgodnie z umową sponsorską drużyna przystąpiła do rozgrywek pod nazwą TatrySki Podhale Nowy Targ. Prezesem spółki została Agata Michalska, członkiem Zarządu Maciej Jachymiak, ale to już inna historia.