16.01.2022 | Wyświetleń: 575

MŁODZIK: Brawo! Kolejna wygrana naszych

Po piątkowym zwycięstwie nad Cracovią, "Szarotki" prowadzone przez trenera Marcela Skokana do worka z sukcesami, dorzuciły kolejne zwycięstwo. Grając dzisiaj z Niedźwiadkami Sanok, na własnym lodzie wygrały 5:2!

Gracze MMKS-u Podhale Nowy Targ szybko przystąpili do działania. W przeciągu pierwszych 7 minut na konto naszego zespołu wpadły już 3 bramki. Bramki padały w 1:57, 4:40 i 7:19. Po świetnych akcjach z kolegami z zespołu, punktowali kolejno Iwo Stanek, Pavel Maksimenko i Filip Kopytko. Tercja pierwsza niestety nie zdołała zakończyć się czystym 3:0. Na dwie minuty przed końcem Niedźwiadki odpowiedziały, co ustaliło wynik w tej fazie na 3:1.

W drugiej tercji poza karami i wzajemnymi przepychankami, żaden z zespołów nie wyszedł ze skuteczną akcją zakończoną trafieniem. Do prawdziwej gry oba zespoły powróciły w ostatniej fazie gry. W 51 minucie z sukcesem zaatakowali rywale i to był bodziec, na który czekali gracze MMKS-u Podhale Nowy Targ. Kilkadziesiąt sekund później Marcin Sroka w akcji z Patrykiem Zubkiem podnieśli wynik na 4:2, a na 20 sekund przed syreną końcową, strzelił Filip Kopytko. To ostatecznie ustaliło to spotkanie na 5:2 (3:1, 0:0, 2:1) i dało naszym kolejne zwycięstwo w sezonie 2021/2022!

Pierwsza tercja poszła nam bardzo dobrze. Byliśmy aktywni i graliśmy tak, jak mówiliśmy...  Sanok był lepszy w drugiej tercji i dzięki dobremu bramkarzowi utrzymaliśmy wynik... Martwiliśmy się o rezultat w trzeciej tercji, ale ostatecznie poszło nam dobrze dzięki dobrze rozegranej power play. - podsumował mecz trener Marcel Skokan.