09.01.2022 | Wyświetleń: 573

MŁODZIK: Niepowtrzymani!

Gracze Młodzika MMKS Podhale Nowy Targ zgotowali nam dzisiaj w Miejskiej Hali Lodowej w Nowym Targu prawdziwy festiwal strzelecki. W trakcie spotkania ligowego z Cracovią, "Szarotki" zdobywały bramki aż 11-krotnie, czym zapewniły sobie zwycięstwo!

W trakcie ostatniego spotkania obu drużyn byliśmy świadkami zwycięstwa podopiecznych trenera Marcela Skokana 10:2. W trakcie dzisiejszego meczu, "Szarotki" postanowiły poprawić ten rezultat i doprowadził do wyniku... 11:2!

Mecz rozpoczął się dynamicznie i już po 2:36 na konto Podhala wpadło pierwsze trafienie, którego autorem był Igor Antolak. Chwilę później, a dokładniej mówiąc 63 sekundy później bramkę dla zespołu zdobył Daniel Bryniarski. To jednak nie były ostatnie akcje strzeleckie Nowotarżan w tej tercji. W 10:08 wynik poprawił Pavel Maksimenko, a 15:57 na 4:0 podwyższył Szczepan Żółtek, co zamknęło tercję pierwszą.

W tercji drugiej szarża Podhala znacząco wyhamowała i przez długie minuty "Szarotkom" nie było dane stworzyć akcji, która dałaby bramkę. Dopiero na dwie minuty przed końcem Patryk Zubek i Szczepan Żółtek wyprowadzili akcję, w której Żółtek pokonał bramkarza Cracovii i zdobył tym samym 5 bramkę dla Podhala.

Ostatnia faza gry przyniosła w pierwszych minutach wyraźne pobudzenie w szeregach Cracovii, która w 43 minucie przepuściła skuteczny atak na bramkę Bartosza Brynczki. Strata tej bramki tylko dodała motywacji "Szarotkom", które już kilkadziesiąt sekund później zdołały odpowiedzieć. W 43:35 bramkę dla Podhala zdobył Daniel Bryniarski, a niespełna minutę po nim Pavel Maksimenko. Szarża naszych trwała i w 45:33 kolejne trafienie do puli dodał Daniel Brynarski. Wynik 8:1 jednak nie wystarczył. Świetna i skuteczna gra zawodników Marcela Skokana przyniosła następne trafienia. W ciągu 6 ostatnich minut punktowali kolejno Filip Kopytko, Patryk Zubek i Szczepan Żółtek. Cracovia do głosu zdołała dojść jeszcze w 58 minucie. Wówczas zdobyła swoją drugą bramkę. To wszystko złożyło się na końcowy wynik 11:2 (4:0, 1:0, 6:2) dla graczy MMKS-u Podhale Nowy Targ.