09.01.2022 | Wyświetleń: 673

PLHK: Zagrały pięknie i wygrały!

Sobotni mecz Szarotek z zespołem UKH Białe Jastrzębie był prawdziwym widowiskiem, które przyniosło niemałe emocje. Pierwszy mecz zawodniczek MMKS-u Podhale Nowy Targ w roku 2022 okazał się bardzo pomyślny dla zespołu i zakończył się zwycięstwem 4:1!

Miejscem starcia była Miejska Hala Lodowa w Nowym Targu, a samo spotkanie rozpoczęło się o 19:45. Pierwsza połowa pierwszej była dość spokojna i nie padło żadne trafienie. Dopiero 13 minuta przyniosła przełamanie tego milczenia i wyprowadzona przez Natalię Nosal i Annę Leśnicką akcja, zakończyła się umieszczeniem krążka w bramce. Pierwszą bramkę dla Podhala zdobyła Leśnicka. Czas płynął i do końca tercji ani rywalki, ani podopieczne trenera Zbigniewa Podlipniego nie zdołały już skleić skutecznej akcji strzeleckiej.

Druga tercja to ponownie długie minuty "bramkowej ciszy". Dopiero na 4 minuty przed końcem tercji Podhale zdołało wykorzystać szansę i zmienić wynik na 2:0. Trafienie na konto "Szarotek" odnotowała Agata Leśniowska po akcji z Zuzanną Grzybek. Chwilę później w ślady koleżanki z drużyny poszła Anna Podlipni! Doskonałe podanie ze strony Anny Leśnickiej pozwoliło jej oddać celny strzał i przed przerwą zmienić wynik na 3:0.

W ostatniej tercji rywalki zmobilizowały się do działania i po 7 minutach od startu, cieszyły się zdobyciem pierwszej bramki. Choć "Szarotki" miały wystarczającą przewagę, to nie zwalniały pędu i niezmiennie napierały, co... zaowocowało! Dokładnie w 55:01 Amelia Maciaszek, Natalia Nosal i Anna Podlipni wyszły z akcją, którą świetnie wykończyła Podlipni. Jej precyzyjne trafienie zapewniło "Szarotkom" dodatkową bramkę. Ostatnie minuty przyniosły trochę ostrzejszych akcji, przez co Nowotarżanki złapały 2 kary, ale ostatecznie nie dopuściły do utraty już żadnej bramki i mecz zakończył się wynikiem 4:1 (1:0, 2:0, 1:1).

Naszym celem był awans do play off. Teraz walczymy o jak najwyższe miejsce. Chcemy utrzymać szóstą pozycję, by w pierwszej rundzie play off nie trafić na mistrza i wicemistrza kraju. Na dwie najmocniejsze ekipy w lidze. Mamy jeszcze do rozegranie zaległe spotkania – dwa z Unią oraz z Cracovią i Kojotkami. Dwa z nich na swoim lodzie. Jeżeli dziewczęta będą walczyć tak jak dzisiaj, z wielkim serduchem, zdyscyplinowanie, to jestem spokojny. Dzisiaj rozegrały bardzo dobre spotkanie, konsekwentnie realizowały założenia taktyczne. Bramkarka stanęła na wysokości zadania, szczególnie w trzeciej tercji, gdy jastrzębianki miały wyśmienite okazje, w tym trzy sam na sam.  - skomentował w rozmowie z portalem sprotowepodhale.pl trener Zbigniew Podlipni.

SKŁAD:
Podhale: Furtak (Jordan) – Grzybek, M. Nosal, Mroszczak, Leśniowska, Szopińska – E. Nosal, N. Nosal, Bukowska, Leśnicka, Podlipni – A. Gacek, K. Gacek, Szlachtowska,  Rokicka, Wielkiewicz -  Węgrzyniak, Maciaszek, Kowalczyk.

TRENER: Zbigniew Podlipni.