08.01.2022 | Wyświetleń: 524

MHL/CLJ: Fenomenalny powrót do rozgrywek!

Po dłuższej, bo liczącej aż kilka tygodni przerwie, w końcu do rozgrywek ligowych powrócili gracze MHL prowadzeni przez trenera Jacka Szopińskiego. Pierwszym rywalem naszych w roku 2022 był zespół Unii Oświęcim, z którym to "Szarotki" na wyjeździe wygrały aż 7:0!

Podhale zaczęło ten mecz świetnie. Nasi gracze na zdobycie pierwszej bramki potrzebowali zaledwie 31 sekund. Wykazali się wówczas Kacper Worwa i Krzysztof Jarczyk, który oddał strzał. Po bramce otwierającej to spotkanie nastała bezbramkowa cisza, choć należy dodać, że w 19 minucie zrobiło się gorąco. Na konto rywali wpadł bowiem rzut karny, którego jednak Vasiliy Yerassov nie wykorzystał i do szatni oba zespoły z ustalonym w 31 sekundzie wynikiem 1:0 dla Podhala.

Tercja druga to ponownie świetny start "Szarotek". Wiktor Bochnak wykorzystał swoją szansę i w 21:45 zmienił wynik na 2:0. To jednak nie był koniec bramkowych zdobyczy w tej fazie gry. Chwilę później punktował Marat Saroka, po nim Bartłomiej Wsół, następnie ponownie Saroka i Wiktor Bochnak. Rywale nie odpowiedzieli ani razu, przez co po dwóch tercjach mieliśmy 6:0!

Gracze MMKS-u Podhale Nowy Targ nie powiedzieli jednak jeszcze ostatniego słowa w tym starciu. Jak się okazało, należało ono do Marcina Pudzisza. To właśnie on w 48:30 po podaniu Kacpra Malasińskiego zdobył ostatnią bramkę w tym meczu i ustawił jego wynik na imponujące 7:0 dla Podhala (w tercjach 0:1, 0:5, 0:1)!

SKŁAD:
Podhale: Klimowski  – Sulka, Nykaza, T. Kapica, J. Malasiński, Soroka – Sarniak, Szlembarski, Jarczyk, K. Malasiński, Worwa – Bury, Bochnak, Plewa, Pudzisz, B. Wsół - Danel.

TRENER:
Jacek Szopiński

Jeśli harmonogram nie ulegnie zmianie, to kolejny mecz nasi zagrają w sobotę 15 stycznia. W wyjazdowym starciu 21 kolejki Podhale zagra z Niedźwiadkami MOSiR Sanok.