Aktualności

30.12.2021 | Wyświetleń: 292

I Turniej Żołnierzy Wyklętych: sport, historia i okazja do rozmów o hokeju

Nie milkną echa po I Turnieju Żołnierzy Wyklętych, który od minionej niedzieli do wtorku toczył się w Miejskiej Hali Lodowej w Nowym Targu. Pokazał on, że wydarzenie sportowe może przynieść nie tylko sportową rywalizację, ale również może być także hołdem dla historii. W tym przypadku hołdem dla Żołnierzy Wyklętych, dzięki postawie których, dziś możemy cieszyć się wolnością, polskością i swobodą uprawiania sportu. Turniej dał nam wszystkim wiele pozytywnych emocji na lodzie i był też okazją do tego, by spojrzeć na hokej z nieco innej strony. Tym bardziej jako klub cieszymy się, że w trakcie tego ważnego wydarzenia, byli z nami wyjątkowi goście.

Chcielibyśmy więc bardzo serdecznie za obecność Pani poseł Annie Paluch, której duża aktywność i zaangażowanie w życie społeczne także i nas motywują do dalszych działań na rzecz rozwoju hokeja. Dziękujemy za wskazówki i zainteresowanie naszą ukochaną dyscypliną. Cieszymy się, że swoją obecnością zaszczyciła nas także Pani Anna Krupka pełniąca funkcję sekretarza stanu w ministerstwach odpowiedzialnych za sport. Wszelkie uwagi oraz wskazanie narzędzi były dla nas bardzo cenne i z pewnością skorzystamy z podsuniętych pomysłów.


fot. Maciej Gębacz - Heimdall Fotografia

Jednocześnie w ramach wizytacji Pani Paluch i Krupki udaliśmy pod pomnik Ognia pod Turbaczem, gdzie w hołdzie bohaterom zostały złożone wieńce.


 
W trakcie I Turnieju Żołnierzy Wyklętych był z nami także Andrzej Gut-Mostowy - sekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki, Burmistrz Miasta Nowego Targu, Pan Grzegorz Watycha, który od lat wspiera inicjatywy naszego klubu na rzecz rozwoju hokeja oraz Pan Andrzej Świstak, były hokeista i główny koordynator regionalny w Szwajcarii, dzięki któremu udało się nam poznać wiele ciekawych aspektów dotyczących nowinek ze świata hokeja oraz tych dotyczących szkolenia młodzieży w Szwajcarii. Bardzo ucieszyła nas także obecność Mirosława Minkini - prezesa PZHL, Jana Łapsy - Wiceprzewodniczącego Rady Miasta oraz Arkadiusza Szymczyk - Kierownik Referatu ds. Sportu i Turystyki Urzędu Miasta.
 
Spotkanie w tak licznym gronie pozwoliło na długie i merytoryczne rozmowy o hokeju. To dyscyplina z ogromnym potencjałem, która cieszy się dużym zainteresowaniem wśród dzieci i młodzieży, ale która ze względu na swoją specyfikę wymaga niemałych nakładów finansowych zarówno dla klubu, jak i rodziców młodych zawodników. Ze względu na rosnące zainteresowanie tym sportem, są jednak nadzieje, że przyszłość przyniesie kolejną, pomocną dłoń. Cieszymy się, że I Turniej Żołnierzy Wyklętych był nie tylko okazją do oddania czci bohaterom, czy też do zaznania sportowych emocji, ale że stworzył on również doskonałe miejsce do rozmów i wymiany istotnych spostrzeżeń, co jest dla naszego klubu cennym doświadczeniem.
 
Jednocześnie wierzymy, że Turniej Żołnierzy Wyklętych na stałe wpisze się w kalendarz imprez hokejowych w naszym kraju. Z naszej strony zapewniamy, że dołożymy wszelkich starań, by tak właśnie było!

fot. główne: Szymon Pyzowski / Podhale Nowy Targ Fanklub
 

Powrót