23.12.2021 | Wyświetleń: 658

PLHK: Dziewczyny wygrały u siebie!

Zawodniczki MMKS-u Podhale Nowy Targ mają powody do zadowolenia. Przedświąteczne spotkanie ligowe z drużyną Cracovii, zakończyło się zwycięstwem naszych i to w bardzo dobrym stylu - 4:2!

Podopieczne trenera Zbigniewa Podlipniego od samego początku były w dobrej dyspozycji. Pierwsze trafienie padło już w 4 minucie. Ze skuteczną akcją wyszła Klaudia Wielkiewicz i Julia Raducka. Pewny strzał Raduckiej dodał dodatkowej motywacji zespołowi, który nie zamierzał na tym poprzestać. W 11 minucie bramkę po wspólnej akcji z Agatą Leśniowską i Adrianą Szopińską zdobyła Magdalena Mroszczak. Niestety na 5 minut przed końcem pierwszej tercji znaczące ożywienie nastąpiło w zespole z Krakowa, który po bramkach z 15 minuty i 16 doprowadził do wyrównania. Ostatnie słowo należało jednak do Podhala! Precyzyjna akcja Magdaleny Mroszczak i Adriany Szopińskiej pozwoliły naszym na podwyższenie wyniku do 3:2. Strzeliła Szopińska!

W drugą tercję wjechaliśmy więc z przewagą. Nie była ona duża, ale pozwoliła na bardziej komfortową grę. Zespół jednak ciągle nie odpuszczał i w 37 minucie swój strzał do worka z trafieniami dorzuciła Agata Leśniowska. Jej bramka ustaliła wynik na 4:2, który jak się okazało, towarzyszył w tym meczu już do samego końca. Tercja trzecia okazała się bowiem bezbramkowa.

To zwycięstwo zapewniło dziewczynom 3 punkty i pozwoliło wskoczyć na 6 miejsce w tabeli. Gratulacje!

Kolejny mecz dopiero w styczniu.

SKŁAD: Furtak (Jordan) – Grzybek, M. Nosal, Mroszczak, Leśniowska, Szopińska – Jarkiewicz, N. Nosal, Bukowska, Leśnicka, Podlipni – A. Gacek, K. Gacek, Szlachtowska,  Raducka, Wielkiewicz -  Fryźlewicz, Maciaś Paprocka, Maciaszek, Rokicka.