12.12.2021 | Wyświetleń: 546

MŁODZIK: Musiała zdecydować dogrywka

Za naszymi Młodzikami mecz ligowy z Niedźwiadkami Sanok. Spotkanie, do którego doszło na lodzie rywali, zostało rozegrane w dziś o 11:45 tj. 12.12.2021. Zacięty bój przyniósł remis 4:4 przez co czekała nas dogrywka. Tam jednak szczęście dopisało rywalom.

"Szarotki" prowadzone przez trenera Marcela Skokana zaczęły bardzo pewnie. W 9 minucie Pavel Maksimenka ustawił wynik na 1:0. Pozostał on z nami już do końca tercji.

Początek tercji drugiej to także pewny start Podhala. Patryk Zubek i Szczepan Żółtek wyszli z akcją, w trakcie której Żółtek posłał krążek do siatki rywali. Przewaga naszych rosła, ale w 27 minucie przemówili gracze Sanoka i zmienili wynik na 2:1, a chwilę później na 2:2. Rywale rozkręcali się coraz mocniej. Będąc w pędzie w 31 minucie oddali kolejny strzał i krążek po raz 3 zagościł w bramce Bartosza Brynczki. Do końca tercji gracze Podhala nie byli już w stanie nic zrobić i do szatni zjechali z wynikiem 2:3.

Tercja 3 przyniosła jednak nowe siły i motywację. 61 sekund po rozpoczęciu gry strzał oddał Filip Kopytko, czym wyrównał na 3:3. Idąc za ciosem w 43 minucie świetnie zagrali Sroka i Zubek, który po podaniu Sroki zmienił wynik na 4:3. Gdy wydawało się, że taki wynik już się utrzyma, to kilkadziesiąt sekund przed końcem dla rywali strzelił Sebastian Burczyk. A więc remis 4:4 i dogrywka. Tam szczęście dopisało gospodarzom. W 64 minucie zdobyli bramkę, która dała im zwycięstwo.

Pojechaliśmy na mecz tylko z 12 graczami. Mieliśmy dobre prowadzenie i wygraliśmy pierwszą tercję. Z czasem zaczęliśmy mieć jednak problemy, które były wynikiem niepowodzenia procesu treningowego. Przez około miesiąc nie byliśmy w stanie przetestować całego zespołu. Szkoda, że 40 sekund przed końcem dostaliśmy bramkę. - skomentował trener Marcel Skokan.