Aktualności

11.12.2021 | Wyświetleń: 563

MŁODZIK: Z Oświęcimia wróciliśmy z wygraną!

W piątkowy wieczór w Oświęcimiu odbył się mecz ligowy między Unią a "Szarotkami". Podopieczni trenera Marcela Skokana dającą wygraną bramkę zdobyli w 56 minucie!

To był ostry mecz. W jego trakcie uzbierało się łącznie 32 minuty kar. Jeśli mowa o zdobyczach bramkowych to zaczęło Podhale. W 4 minucie trafił Igor Antolak po akcji z Janem Błachem. Po tym trafieniu nastąpiła seria kar. Nieco ponad 10 minut gry przyniosło ich 6 z czego jedna dla Szymona Rusnaka za zahaczenie i Wiktora Węglarczyka za spowodowanie upadku. Później na 2:0 podwyższył Patryk Zubek po akcji z Pavlem Maksimenką. Z tercji pierwszej nasi zjechali jednak z wynikiem 3:0. Do ostatniego trafienia przyczynili się Daniel Bryniarski, Patryk Zubek i Tomek Majerczyk, który oddał celny strzał w 19:26.

Druga tercja poza 4 karami dla naszych nie przyniosła żadnych akcji zakończonych krążkiem w bramce. Pozostała więc już tylko trzecia tercja. Wydawało się, że przewaga Podhala jest stabilna, jednak w tej tercji od początku inicjatywę przejęli gospodarze. W 40, 43 i 44 minucie oddali celne strzały, czym wyrównali. Do końca pozostało 16 minut, więc trzeba było się naprawdę skupić, by z dobrze rozpoczętego meczu nie zjechać finalnie jako zespół przegrany. Na szczęście Podhale potrafi się spiąć i tak też było w tej sytuacji. Skuteczne utrudnianie akcji rywalom oraz dobry strzał Patryka Zubka w 56 minucie, dały naszym finalnie zwycięstwo 4:3.

Pierwsza trzecia była doskonała z naszej strony. Szkoda, że nie byliśmy jeszcze bardziej skuteczni. Druga trzecia była w obie strony dobra - bez wysływania szans. Na początku trzeciej tercji natychmiast zaproponowaliśmy przeciwnikowi gola z naszym indywidualnym błędem ,ale ostatecznie wygraliśmy ten mecz - podsumował trener Skokan.