Aktualności

10.12.2021 | Wyświetleń: 1302

Marek Ziętara dołącza do MMKS-u Podhale Nowy Targ!

Mamy to! Z przyjemnością informujemy, że drogi wybitnego trenera hokeja jakim bez wątpienia jest Marek Ziętara, ponownie skrzyżowały się z naszym klubem – tym razem młodzieżowym. Jako zawodnik, który w polskiej ekstralidze rozegrał 123 mecze (w tym jako zawodnik Podhala Nowy Targ), a następnie trener drużyn młodzieżowych, a przede wszystkim drużyn Ekstraligi, posiada ogromny bagaż umiejętności i doświadczeń, którymi teraz będzie dzielił się z zawodnikami MMKS-u Podhale Nowy Targ.

Jako zawodnik na swoim koncie ma m.in. brązowy medal Mistrzostw Polski z 1989 i srebrny medal z 1990. Oba wywalczone z "Szarotką" na piersi. 

Doświadczenie trenerskie Marek Ziętara zbiera od roku 1995. Sześć kolejnych sezonów pracował jako trener w szkole Mistrzostwa Sportowego w Nowym Targu i Gdańsku, a przez następne 6 lat był trenerem grup młodzieżowych we Włoskim klubie SG Cortina. Po 12 latach pracy z młodzieżą rozpoczął owocną przygodę z Seniorami. Od sezonu 2009-10 był asystentem Podhala Nowy Targ, zdobywając po drodze złoty medal. W sezonie 2010-11 był asystentem w drużynie seniorów w Ciarko PBS Sanok. Sezon 2011-12 to natomiast praca jako główny trener drużyny Ciarko PBS Sanok. Trener Ziętara zdobył z nią złoty medal Mistrzostw Polski oraz Puchar Polski. Od 2012 roku przez kolejnych 6 sezonów pracował jako główny trener w drużynie seniorów MMKS-u Podhale Nowy Targ i Tatry Ski Podhale. Sięgnął po brązowy medal w sezonach 2014-15 i 2015-16. Na dwa kolejne lata przeniósł się do drużyny seniorów Lotos PKH Gdańsk i pełnił tam funkcje głównego trenera. Ostatnie dwa niepełne lata pracował ponownie w seniorach STS Sanok. 

W swojej bogatej karierze trenerskiej dwukrotnie był asystentem w Reprezentacji Polski Seniorów. W sezonie 2012-13 był asystentem Viechyslava Bykova i Igora Zakharkina, a w 2018-19 był asystentem Tomka Valtonena. Dodajmy też, że w 2012 dorobił się także tytułu najlepszego trenera sezonu 2011-2012.

Teraz trener Ziętara będzie wspomagać szkolenie naszej młodzieży i będzie współpracował z pozostałymi trenerami. Dla zawodników MMKS Podhale Nowy Targ to dobra wiadomość, bo doświadczenie trenera Ziętary w hokeju na najwyższym szczeblu, jest ogromne. 

Jako klub dziękujemy za przyjęcie propozycji i bardzo się cieszymy z rozpoczynającej się właśnie współpracy. Mamy nadzieję, że będzie ona długoterminowa, owocna, z dużą korzyścią dla młodych adeptów hokeja, którzy dowiedzą się, czego oczekuje się od zawodnika w Ekstralidze. 

Trenerze – WITAMY ponownie wśród SZAROTEK!
 

Powrót