Aktualności

10.12.2021 | Wyświetleń: 312

JUNIOR MŁODSZY: Nasi znowu górą!

W czwartek 9 grudnia gracze Podhala rozegrali drugi mecz w ramach eliminacji do OOM. W trakcie spotkania w Miejskiej Hali Lodowej zmierzyli się z KS Katowicami Naprzód Janów. Po środowym zwycięstwie z Jastrzębiem, także z tego spotkania nasz zespół wyszedł zwycięsko!

Punktowanie zaczęli rywale. Nasi podobnie jak podczas meczu z Jastrzębiem potrzebowali trochę więcej czasu, by złapać rytm. To jednak się opłaciło. Po stracie z 3 minuty, w 11 minucie do wyrównania doprowadził Damian Rączka, co pozwoliło zamknąć pierwszą tercję remisem. Po tej akcji gra stała się ostrzejsza i posypały się kary.

W drugiej tercji trio Piotr Bury - Damian Rączka i Dawid Łojas potrzebowało dokładnie 8 minut 50 sekund, by wyjść z atakiem zwieńczonym trafieniem. Punktował Dawid Łojas. Odpowiedź rywali przyszła po 3 minutach. I znów remis. 

W tej fazie gry to było wszystko. Wynik miał się rozstrzygnąć w tercji trzeciej. Tam nastąpiła mobilizacja naszych i celne trafienia Pavla Maksimenki w 47 minucie i Filipa Kopytko w 50, ustawiły wynik meczy na 4:2 (4-2 1:1, 1:1, 2:0).

Taki obrót spraw sprawił, że "Szarotki" zwyciężyły w grupie! Wyrównane spotkanie, ale dzisiaj zagraliśmy o niebo lepiej niż wczoraj. Szczególnie pod względem odpowiedzialności taktycznej. Nie było jeszcze doskonale, ale zdecydowanie lepiej. Chłopaki pokazali charakter, bo nie byliśmy faworytem. W zespole przeciwnika grał Ciepielewski (  gra w PHL w Katowicach) oraz armia graczy z SMS. Teraz czeka nas finał OOM w lutym. Mam nadzieję, że będę dysponował mocniejszą drużyną, dojdzie czwórka zawodników leczących kontuzję. Może Michalski wrócił ze Szwecji. Przed finałem planujemy rozegrać kilka sparingów - skomentował w rozmowie ze sportowepodhale.pl, trener Jacek Szopiński.

SKŁAD: 
Zając – Pudzisz, Bury, Ratuszniak, K. Malasiński, Kopytko -  Sulka, Sarniak, Żółtek, Bryniarski -  Zubek, Rączka, Maksimienka, Kaleta, Łojas. 

TRENER:
Jacek Szopiński.

fot. Szymon Pyzowski (sportowepodhale.pl)

 

Powrót