Aktualności

06.12.2021 | Wyświetleń: 454

Nabór: Turniej Mikołajkowy 2021 z wynikiem na podium!

Trzy dni. Właśnie tyle trwały zmagania w tegorocznym Turnieju Mikołajkowym, który odbywał się w Krynicy Zdrój. Po stoczeniu serii zaciętych pojedynków, nasz zespół prowadzony przed trenera Marka Rączkę, zakończył rywalizację na 2 miejscu.

W wydarzeniu udział wzięło łącznie 14 drużyn. Poza zawodnikami z Podhala na taflę lodu wyjechały także zespoły z Krynicy, Sanoka, Krakowa, Dębicy, Opola, Tychów, Katowic, Jastrzębia, Janowa, Łodzi, Warszawy, Wrocławia i Nowojaworska.



Pierwsze dwa dni zawodów przyniosły nam eliminacje. W ich trakcie "Szarotki" rozegrały łącznie 6 spotkań, przez które przemknęły z siłą halnego. Bilans? 5 zwycięstw i jeden remis. To mówi samo za siebie!

Dębica - Podhale 1:22
Katowice - Podhale 4:10
Kraków - Podhale 3:7
Nowojaworsk - Podhale 2:16
Warszawa - Podhale 5:15
Janów - Podhale 3:3



Świetną postawą w pierwszej fazie turnieju, "Szarotki" zapewniły sobie awans do półfinału. Tam w niedzielny poranek spotkały się z Krynicą. Nasz zespół zagrał pewnie i co najważniejsze skutecznie. Regulaminowy czas gry przyniósł mocną wygraną 7:3. A więc... finał! Tam Nowotarżanie spotkali się z zespołem z Janowa, który prezentował naprawdę wysoki poziom. Po zaciekłej walce do samego końca, tym razem to rywal był lepszy i na trzy nasze bramki, ten zebrał ich siedem. Zespół przez te trzy dni zostawił na lodzie kawał serca. Determinacja i dobre zgranie zespołu pozwoliło zajść naszym do samego finału i zakończyć ten turniej na drugim miejscu. 



Poza zajęciem wysokiego miejsca w klasyfikacji generalnej, osobiste sukcesy odnotowali też nasi pojedynczy zawodnicy. I tak najlepszym zawodnikiem MMKS-u Podhale Nowy Targ został Wiktor Iskrzycki, najlepszym napastnikiem turnieju został Tomek Hnatkiewicz, a nasz bramkarz Piotruś Łukaszczyk (rocznik 2014), otrzymał indywidualne wyróżnienie.



Po turnieju - jak na turniej Mikołajkowy przystało - odbyło się natomiast radosne spotkanie z Mikołajem, którego torba prezentów była duża i pełna :)


Powrót