Aktualności

05.12.2021 | Wyświetleń: 209

PLHK: Trudny weekend

Pierwszy weekend grudnia dobiega końca. Dla naszych zawodniczek PLHK był on bez wątpienia bardzo wymagającym czasem. W jego trakcie "Szarotki" spotkały się z wielokrotnymi mistrzyniami Polski, czyli Polonią Bytom oraz z zespołem Atomówki Tychy.

W trakcie pierwszego spotkania weekendu, do którego doszło w Bytomiu, dominację od początku przejęły zawodniczki Polonii. Punktowanie rozpoczęły w 3:30 i zakończyły w 54 minucie. "Szarotki" mimo usilnych prób, w starciu z tym zespołem były bez szans. O tym, co działo się na lodowisku najlepiej mówi wynik. Spotkanie zakończyło się dotkliwym 17:0. W tercjach 6:0, 7:0, 4:0.

Znacznie bardziej wyrównana walka została stoczona w niedzielę. Grając na Stadionie Zimowym w Tychach, zawodniczki MMKS-u Podhale Nowy Targ pokazały kilka dobrych akcji. Pierwsza tercja przebiegła dość spokojnie i walka była wyrównana. Chwila nieuwagi w pierwszych minutach przyniosła trafienie Tyszanek, ale było ono jedynym w tej tercji. Patrząc na ten mecz z perspektywy pełnych 60 minut, najgorzej wypadła druga tercja. Poniesione tutaj straty aż 4 bramek, mocno pokrzyżowały plany podopiecznych Zbigniewa Podlipniego na wyjście z tego meczu zwycięsko. Jedna bramka Anny Podlipni z 39 minuty niestety nie wystarczyła. Gra jednak wciąż trwała i trzecia tercja mogła jeszcze wiele zmienić. Podhale od początku napierało i w końcu w 46 minucie akcja Adriany Szopińskiej i Magdaleny Mroszczak przyniosła trafienie (strzeliła Szopińska). Mimo zapału i chęci czas upływał i syrena końcowa zastała naszą drużynę przy wyniku 5:2 (1:0, 4:1, 0:1).

"Do momentu zdobycia gola byliśmy wyłączeni. Jak zdobędziemy gola, to determinacja się uwalnia. Pochwalić zespól mogę za 30 minut, tzn.  za końcówkę drugiej tercji i za trzecią. Mało goli zdobywamy, mimo iż mamy sytuacje. Musimy pracować nad tym elementem." - skomentował mecz trener Zbigniew Podlipni (wypowiedź dla sportowepodhale.pl)

SKŁAD:
Furtak (Jordan) – Grzybek, M. Nosal, Mroszczak, Leśniowska, Szopińska – Jarkiewicz, E. Nosal, Bukoska, Leśnicka, Podlipni – A. Gacek, K. Gacek, Szlachtowska,  Pierwoła, Węgrzyniak -  Rokicka, Maciaszek. Kowalczyk, Wielkiewicz. 


 

Powrót