Aktualności

22.11.2021 | Wyświetleń: 244

ŻAK MŁODSZY: Zwycięstwo z opóźnionym zapłonem

W ostatnią niedzielę zawodnicy Żaka Młodszego MMKS-u Podhale Nowy Targ stanęli przed wyzwaniem, jakim była potyczka ligowa z zespołem UKS KTH Krynica Zdrój. Mecz był niezwykle wyrównany i trzymał w napięciu do samego końca.

Podopieczni trenera Ryszarda Kaczmarczyka nie otworzyli wyniku tego spotkania. Pierwsza bramka padła w 3 minucie, a jej autorem byli Kryniczanie. Odpowiedź przyszła w 6 minucie, kiedy to trafił Gabryś Wsół. To po kolejnych 6 minutach spotkało się z odpowiedzią Krynicy, ale ostatni celny strzał w tercji pierwszej zarezerwował dla siebie Eryk Duda z Podhala. 

Trzeba przyznać, że pierwsza tercja i początek drugiej absolutnie nie były wybitne w wykonaniu naszych zawodników.  Padał gol za gol, przy czym z tercji drugiej z przewagą 3:2 wyjechali "KaTeHeci". Dwie bramki dla Podhala zdobył Wsół.

Mocna szarża miała miejsce dopiero w tercji trzeciej. Od 45 minuty zaczęło się napieranie na bramkę rywali i punktowanie. I tak też w 47 minucie byliśmy świadkami trafienia Eryka Dudy po podaniu Macieja Marka, w 52 wykazywał się Garbyś Wsół, a w 55 ponownie Eryk Duda, który stworzył strzelecką akcję z Tomaszem Hnatkiewiczem i Bartłomiejem Walickim. Rywale nie byli w stanie odpowiedzieć i mecz zakończył się naszym zwycięstwem 7:5 (2:2, 3:2, 0:3)! 

SKŁAD:
Szlachtowski (B), Knap (B) - Walicki, Marek, Szlachtowski, Wsół, Zubek - Jaszczyk, Węglarczyk, Siaśkiewicz, Duda, Hnatkiewicz - Danel, Jędrol, Kowalski, Juruś, Filas. 

TRENER: Ryszard Kaczmarczyk
KIEROWNIK: Leszek Szlachtowski


Powrót