Aktualności

21.11.2021 | Wyświetleń: 156

MHL/CLJ: Ostre starcie z Polonią

Niedzielne popołudnie w Miejskiej Hali Lodowej obfitowało w dużą dawkę emocji i ostrej gry. Podopieczni trenera Jacka Szopińskiego zaserwowali nam świetną pierwszą tercję w starciu z Polonią Bytom, a i w kolejnych fazach gry, nie sprzedali tanio skóry.

W tym spotkaniu faworytem była Polonia. Pierwsza tercja jednak tego nie ilustrowała, bo to "Szarotki" mogły się pochwalić większą skutecznością na lodzie. W 14 minucie trafił Jakub Malasiński, do czego przyczynili się także Kacper Malasiński i Krzysztof Jarczyk, natomiast w 15 minucie po podaniu Fabiana Kapicy, strzelił Patryk Sulka. Do szatni Podhale zjechało z wynikiem 2:0 i wielkimi nadziejami przed kolejnymi minutami gry.

W Polonii coś jednak drgnęło i na druga tercję wyjechała ona już mocno odmieniona. Od 22 minuty aż do 36 praktycznie to goście dyktowali warunki co znalazło swoje odzwierciedlenie w tabeli wyników, której stan zmienił się o... 5 bramek! Pozycja Podhala mocno więc osłabła, ale wynik 2:5 wciąż dawał szansę na wyrównanie. Trzecia tercja już jednak na to nie pozwoliła. 20 minut minęło szybko i nie przyniosły one trafienia po żadnej ze stron. Wynik 2:5 (2:0, 0:5, 0:0) utrzymał się więc do końca. 

Sam mecz był natomiast bardzo ostry. W trakcie 60 minut gry posypało się aż… 26 kar! 

W drugiej i trzeciej tercji posypały się kary. Przez nie posypał nam się koncept gry. Bo dobrze graliśmy, poza drugą odsłoną. Po pierwszej tercji chłopakom wydawało się, że będą strzelać kolejne gole. Rywal  jest doświadczony ma w swoim składzie tylko trzech juniorów, jak miałem tylko juniorski skład. To doświadczenie zdecydowało. Wczoraj wynik był nieadekwatny do gry. Przeciwnik przewyższał nas warunkami fizycznymi, mocą o precyzją strzałów. Za dużo prezentów rozdaliśmy. Św. Mikołaj takiego worka prezentów, nie udźwignąłby - powiedział w rozmowie ze sportowepodhale.pl trener Jacek Szopiński.

SKŁAD:
Polak  – Danel, Michalski, Bochnak, D. Kapica, Plewa – Pudzisz, Sarniak, Jarczyk, K. Malasiński, J. Malasiński – Nykaza, Sulka, Worwa, T. Kapica, Soroka – Bury,  Ratusznik, Siuty.  

TRENER: 
Jacek Szopiński

fot. sportowepodhale.pl 

 

Powrót