Aktualności

21.11.2021 | Wyświetleń: 198

PLHK: Ach, ta trzecia tercja...

Reprezentantki MMKS-u Podhale Nowy Targ mają za sobą wymagający mecz na własnym lodzie. W trakcie sobotnich zmagań w Miejskiej Hali Lodowej, "Szarotki" podjęły zawodniczki z Gdańska.

Tercja pierwsza była wyrównana, ale początkowo inicjatywa była po stronie Podhala. W 11 minucie sposób na stojącą w bramce "Stoczniowca" Natalię Kwiatkowską znalazła Natalia Nosal. Radość Nowotarżanek nie trwała jednak długo, bo kilkadziesiąt sekund później odegrały się rywalki. Wynik ten (1:1) utrzymał się już do końca tercji.

W kolejnej fazie gry ponownie rozpoczęły podopieczne trenera Podlipniego. W 24 minucie Adriana Szopińska i Olga Rokicka wyszły z akcją, której zwieńczeniem było trafienie Rokickiej. Tak więc 2:1! W szeregach Stoczniowca nastąpiło po tym mocne skupienie i 27 oraz 35 minuta przyniosły umieszczenie krążka w bramce Zuzanny Furtak.

W tercji trzeciej zabrakło zdecydowanej odpowiedzi "Szarotek". Gdańszczanki kontynuowały strzelecką passę i dołożyły do swojego worka z punktami dodatkowe trzy trafienia. Punktowały one kolejno w 46, 50 i 51 minucie. O skuteczną kontrę było trudno i w końcu usłyszeliśmy syrenę końcową. Mecz zakończył się wynikiem 2:6 (1:1, 1:2, 0:3).

Napędziliśmy trochę strachu renomowanemu rywalowi. Byliśmy blisko sprawienia niespodzianki, ale wicemistrzynie kraju w trzeciej tercji przyspieszyły i zabrakło nam argumentów i umiejętności. Fajny mecz. dziewczyny zrealizowały założenia taktyczne i chciałbym, by jutro, w ważniejszym meczu dla nas, zagrały tak dobrze, z takim sercem. – skomentował w rozmowie ze sportowepodhale.pl, trener Zbigniew Podlipni.SKŁAD:
Furtak (Jordan) – Maciaś Paprocka, M. Nosal, Mroszczak, Leśniowska, Szopińska – Jarkiewicz, N. Nosal, Pierwoła, Leśnicka, Podlipni – A. Gacek, Zamarlik, Szlachtowska, Wielkiewicz, Raducka – Fryźlewicz, Kowalczyk, Rokicka, Maciaszek, Bukowska.  

TRENER:
Zbigniew Podlipni

A dzisiaj, tj. w niedzielę 21 listopada przed dziewczynami drugi mecz weekendu. Już o 11:30 spotkają się one na własnym lodzie z PTH Kozicami Poznań. Powodzenia! 

fot. Andrzej Pabian (sportowepodhale.pl) 

 

Powrót