Aktualności

21.11.2021 | Wyświetleń: 147

MHL/CLJ: Nie było mocnych na tego rywala

W sobotę 20 listopada nasi gracze zagrali mecz 17 kolejki sezonu 2021/2022. Rywal "Szarotek" przyjechał do Nowego Targu i był nim... zespół z Opola, w którego szeregach znalazło się aż 14 zawodników zagranicznych - głównie z Ameryki Północnej. To rywal prezentujący zupełnie inny styl gry, tak więc wyzwanie było spore.

Pierwsze sześć minut spotkania przebiegało stosunkowo spokojnie. Sytuacja zmieniła się po tym, jak Fabian Kapica otrzymał karę 2 minut za zahaczenie. Wówczas rywale przystąpili do mocniejszego ataku i skorzystali z jego nieobecności, zdobywając bramkę. Podhale grało jednak swoje i w 13 minucie trafieniem odpowiedział Krzysztof Jarczyk. Wynik 1:1 nie utrzymał się jednak długo, bo w przeciągu 7 minut punkty dla Opola HK zdobyli Gavin Fleck, Evgenii Nachaev i Devin Panzeca, przez co tercja pierwsza zakończyła się 1:4.

Po przerwie i rozmowie z trenerem, w tercji drugiej Podhale reprezentowało większe skupienie i skutecznie utrudniało serwowane przez rywali ataki. Opole HK bramkarza "Szarotek" zdołało pokonać tylko raz i to trafienie było jedynym w tej tercji.

Choć teoretyczne szanse na to, aby wyprostować wynik w tercji trzeciej wciąż były, to niestety Opole HK miało inny plan na zakończenie meczu. 6 trafień kontra jedna bramka zdobyta dla Podhala przez Krzysztofa Jarczyka, rozwiały wszelkie wątpliwości, kto w tym meczu jest zwycięzcą. Finalnie spotkanie zakończyło się wynikiem 2:11 (1:4, 0:1, 1:6). 

SKŁAD: 
Podhale: Klimowski (46:16 Zając) – Danel, Michalski, Bochnak, D. Kapica, Siuty – Bury, Sarniak, Jarczyk, K. Malasiński, Pudzisz – Nykaza, Sulka, Worwa, Plewa, J. Malasiński – Ratusznik, Soroka. 

TRENER: 
Jacek Szopiński

To jednak nie koniec hokejowych emocji MHL podczas tego weekendu. O 14:15 nasz zespół skrzyżuje kije z KH Polonią Bytom. Mecz zostanie rozegrany w Miejskiej Hali Lodowej w Nowym Targu.

fot. Szymon Pyzowski (sportowepodhale.pl) 

 

Powrót