Aktualności

28.10.2021 | Wyświetleń: 309

Czas zacząć grę. Zawalczymy o awans do finału Czerkawski Cup 2022!

Rozgrywki w ramach VIII edycji Ogólnopolskiego Turnieju Mini Hokeja na Lodzie Czerkawski Cup na Zimowym Narodowym 2022 dla zawodników z rocznika 2012 i młodsi ruszą już za miesiąc! Trzy najlepsze drużyny z turniejów kwalifikacyjnych awansują do turnieju finałowego. Jeśli sytuacja pandemiczna nie przyniesie komplikacji, to finał odbędzie się na stadionie Narodowym w Warszawie.

Najbliższy turniej kwalifikacyjny odbędzie się w Krynicy Zdrój. Do zmagań drużyn naboru dojdzie dokładnie 27 listopada 2021 roku (sobota) w godzinach 11:00 – 18:00. Organizatorem eliminacji miał być Nowy Targ. Ze względu na obóz hokejowy w Krynicy Zdrój, który pokrywał się właśnie z terminem eliminacji, w ramach współpracy pomiędzy klubami turniej został przeniesiony do Krynicy. 

W rozgrywkach weźmie udział 8 zespołów: UKS KTH Krynica, UKS Niedźwiadki Sanok, LHT Lublin, UKH Dębica, UKH Unia Oświęcim, MKS Cracovia Kraków i KS Luce Cieszyn. W stawce nie zabraknie oczywiście graczy MMKS-u Podhale Nowy Targ, którzy zawalczą o obronę tytułu! Tak więc - odliczamy.MINI HOKEJ W OKRĘGU MOZHL
Na koniec warto nadmienić też nieco o mini hokeju w naszym okręgu. Otóż trzeba stwierdzić, że funkcjonuje on bardzo dobrze w ramach rozgrywek turniejowych. Wskazuje na to chociażby bardzo wysoki poziom drużyn w trakcie VII edycji turnieju Czerkawskiego. Tym razem mocne śląskie drużyny nie weszły do półfinału, natomiast wszystkie drużyny z naszego okręgu dostały się do półfinałów, zajmując topowe miejsca w Polsce. Numerem jeden całych rozgrywek okazało się Podhale. Zwyciężyło w finale po zaciętym boju z Cracovią, która była druga. Dalej była Legia Warszawa i Niedźwiadki Sanok. W 2021/22 liczymy na kolejne, pomyślne mecze choć z pewnością łatwo nie będzie. Rywale nie śpią!
fot. sport7

 

Powrót