Aktualności

03.10.2021 | Wyświetleń: 630

LIGA KARPACKA: Przegrana, która dodała skrzydeł!

"Szarotki" kategorii Żak Starszy dobrnęły do końca weekendu, który przebiegł dla nich pod hasłem rozgrywek w pierwszym turnieju Ligi Karpackiej U14 2021/2022. Podopieczni trenera Grzegorza Brejty wykazali się ogromną determinacją i podsumowali zmagania z 5 zwycięstwami i jedną porażką!

Rywalizacja wystartowała 1 października. Pierwszym przeciwnikiem naszego zespołu była drużyna Keyzynka Kijów. Spotkanie choć nie ułożyło się po myśli naszych, to zdeterminowało zespół, który później nie ugiął się już przed nikim! 
 
W trakcie pierwszego dnia turnieju "Szarotki" skrzyżowały jeszcze kije z drużyną Halitskye Lwvy Novojavorivsk. Mecz ułożył się po myśli Podhala i przyniósł pewne zwycięstwo 4:1. 
 
Sobota to kolejne dwa mecze. Tym razem starliśmy się z Seklerland Icehockey Academy i Niedźwiadkami Sanok. Oba spotkania zakończyły się wygraną Podhala. Nasz zespół triumfował kolejno 3:1 i 4:1!
 
W ostatnim dniu zmagań przyszło nam znów zmierzyć się z Niedźwiadkami i Kryzynką Kijów. Rywale zostali ustaleni na podstawie kolejności zajętego miejsca w rozgrywkach z piątku i soboty. 

 
Kolegów z polskiej ligi udało się pokonać 2:1, ale o rozstrzygnięciu zdecydowały karne. Podobnie było z Kijowem. Tutaj też nie obyło się bez karnych - na szczęście pomyślnych dla naszego zespołu. Wygraliśmy 5:4, czym zrewanżowaliśmy się za porażkę z pierwszego meczu!
 
Chłopaki po tym pierwszym, przegranym meczu wykazali się niesamowicie walecznym charakterem! Zwłaszcza w rewanżu z drużyną z Ukrainy. Z meczu na mecz poprawiali błąd po błędzie, jak również wykorzystywali swoje atuty i mocne strony w grze. Waleczność i nieustępliwość. Na gratulacje i podziękowania za walkę zasłużyli dosłownie wszyscy. Ta drużyna ma taki... swój specyficzny charakter, który można by określić takim, znanym wszystkim zwrotem z dzieciństwa: "A bo to oni zaczęli.... " - skomentował występ swoich chłopaków trener Grzegorz Brejta. 

 

Powrót