Aktualności

30.09.2021 | Wyświetleń: 189

Zdzisław Zaręba w zarządzie PZHL

We wtorek 28 września odbył się Walny Zjazd Sprawozdawczo-Wyborczy PZHL. Na prezesa związku został wybrany Mirosław Minkina, który jest na tym stanowisku od 2018 roku. Do Zarządu PZHL został wybrany spośród wielu kandydatów Prezes naszego klubu MMKS Podhale Nowy Targ - Zdzisław Zaręba.

Tegoroczny, Walny Zjazd Sprawozdawczo-Wyborczy PZHL przyniósł zmiany nie tylko personalne Zarządu, ale i organizacyjne. Skład Zarządu został bowiem pomniejszony do 7 członków na wniosek Walnego Zgromadzenia.

W wyniku głosowania do Zarządu pewnie wszedł Zdzisław Zaręba, za którego kandydaturą opowiedziało się 46 osób. W środowisku wyborczym Zaręba jest osobą dobrze kojarzona z rozwojem hokeja młodzieżowego na Podhalu. Jego kwalifikacje, doświadczenie wyniesione z lodu (wychowanek Podhala, zawodnik z niemieckiej ligi, reprezentant Polski) i doskonała znajomość środowiska hokejowego zapunktowały, dzięki czemu będzie on mógł teraz przyczyniać się do rozwoju hokejowego narybku oraz młodzieży bezpośrednio z ramienia PZHL. Dodatkowymi atutami kandydata naszego stowarzyszenia, była także doskonała znajomość języka angielskiego i niemieckiego. 

Poza Zarębą w skład Zarządu PZHL zostali wybrani: Marta Zawadzka, Adam Fras, Danuta Piorun, Tomasz Jaworski, Bogdan Rozwadowski. Do Komisji Rewizyjnej wybrano natomiast Radomira Szarańca, Ryszard Molewskiego, Annę Rehlich, Karola Pawlika i Jerzego Kajzera.

Z Nowego Targu oddelegowani na Walny Zjazd Sprawozdawczo-Wyborczy PZHL byli: Zdzislaw Zaręba, Jacek Szopiński, Tomasz Węglarczyk, Gabriel Samolej, Maciej Jachimiak, Marcin Jurzec oraz Jakub Kapica.

Naszemu Prezesowi życzymy dużej ilości energii i motywacji do działania! Gratulujemy!fot. PZHL

 

Powrót