Aktualności

13.09.2021 | Wyświetleń: 613

MHL/CLJ: Polonia Bytom okazała się silniejsza

Po trudnym meczu w Opolu, w niedzielę 12 września nasi zawodnicy starli się w Polonią Bytom. Szarotki wystąpiły w mocno okrojonym składzie, w tym bez 10 zawodników ze składu juniorskiego.

To wszystko odbiło się na grze Podhala, które bez wątpienia nie wychodziło na lód jako faworyt tego spotkania. Starcie rozpoczęli rywale, którzy w przeciągu pierwszych 7 minut oddali już dwa celne strzały. Ich napieranie przerwał w 8 minucie K. Malasiński, który po akcji z Worwą oddał strzał. Po tej jednak kontrze do dominacji znowu powróciła Polonia. Skuteczny atak gospodarzy zmienił wynik w tercji na 4:1.

W drugiej i trzeciej fazie gry passa rywali trwała. Aż do 50 minuty to oni punktowali, zdobywając po drodze dodatkowe 5 trafień. Ostatnie słowo należało jednak do "Szarotek", które w 57 minucie ustawiły wynik na 9:2.

Ciężki dwumecz przyszło naszej drużynie rozegrać w tę sobotę i niedzielę. Bardzo mocni przeciwnicy -jedni z najmocniejszych w lidze - a u nas nastąpił kłopot ze skompletowaniem składu. Nie mogło zagrać 10 zawodników z juniorskiego wieku, co gorsza wiodących graczy. Dlatego przegraliśmy wysoko obydwa te spotkania. Pierwsze w Opolu zagraliśmy poniżej możliwości popełniając masę niewytłumaczalnych, szkolnych błędów. Nie było zawodnika, którego można by było wyróżnić. Porażka zdecydowanie za wysoka. Z kolei w Bytomiu Polonia posiada drużynę w pełni profesjonalną i opłacaną, która prezentuje o wiele wyższy poziom niż Opole. Tam zagraliśmy zdecydowanie lepiej - wydaje się prawie na możliwości potencjału tego składu osobowego. Myślę, że te konfrontacje i porażki zaprocentują kolejnym doświadczeniem na przyszłość. Niektórzy zawodnicy pierwszy raz mieli styczność z takim poziomem drużyny przeciwnej. Szkoda, że nie mogliśmy wystawić pełnego składu, bo byłyby fajne zacięte mecze.podsumował weekend trener Jacek Szopiński.

SKŁAD: Polak – Sulka, Szlembarski, Worwa, Pudzisz, Nykaza – Wikar, Sarniak, Jarczyk, K. Malasiński, Trzebunia – Bury, Luberda, Danel, Siuty. Trener Jacek Szopiński