30.08.2021 | Wyświetleń: 697

PLHK: Z Krakowa wróciły zadowolone!

W minioną sobotę nasze reprezentantki kategorii PLHK wzięły udział w turnieju hokejowym. Z rozgrywek "Szarotki" powróciły z drugim miejscem.

W krakowskim turnieju udział wzięły trzy drużyny: Cracovia 1906, Podhale i Kojotki Naprzód Janów. W pierwszym meczu starły się ze sobą zawodniczki z Krakowa i "Szarotki". Spotkanie było wyrównane i w ciągu trzech tercji padły łącznie 2 trafienia. Choć zaczęła Cracovia, to zawodniczki MMKS wyprowadziły skuteczną kontrę i zmieniły wynik na 1:1. Dla Podhala po podaniu Magdaleny Mroszczak punktowała Małgorzata Nosal. Za zremisowanie w trakcie pierwszego meczu, zawodniczki MMKS Podhala Nowego Targu zgarnęły 1 punkt.

Podczas drugiego meczu Podhale spotkało się z Janowem. Mecz z Janowem, podobnie jak z Cracovią zakończył się wynikiem 1:1, jednak oczekiwanie na bramkę Podhala przyniosło sporo dramaturgii. Krążek w bramce został umieszczony dosłownie na minutę przed końcem! Punktowała Daniela Szeląg, która z Podhalem zagrała gościnnie.

Ostatni mecz turnieju to potyczka Krakowa z Janowem. Wygrał Kraków, a dwa zdobyte punkty za remisy, dały ostatecznie naszemu zespołowi drugie miejsce w stawce.

Dziewczyny po meczu są zadowolone i jak same przyznają - choć jechały po złoto, to ten występ w Krakowie mogą uznać za dobre rozpoczęcie nowego sezonu.

CO TERAZ?
Przez zawodniczkami coraz poważniejsze wyzwania. W weekend 4-5 września "Szarotki" czekają mecze wyjazdowe. Najpierw zagrają w Gdańsku, a następnie w Poznaniu. Łatwo nie będzie, ponieważ mecze zostaną rozegrane w ramach ligi OPEN, gdzie spotkają się wszystkie drużyny z Polski (9 zespołów). Tak więc przed zawodniczkami Podhala nowe wyzwania! Życzymy powodzenia!