Aktualności

28.08.2021 | Wyświetleń: 247

MHL/CLJ: Wygraliśmy z Janowem!

W piątkowe przedpołudnie nasi zawodnicy podczas meczu sparingowego skrzyżowali kije z zespołem Naprzód Janów. Regulaminowy czas gry przyniósł kilka dobrych akcji i co najważniejsze - zwycięstwo "Szarotek"!

Gracze Jacka Szopińskiego w pierwszej tercji przejęli inicjatywę i zdobyli jedną bramkę. W tej fazie gry na tym poprzestali, ale 1-bramkowa przewaga dawała dobry fundament, przed wjazdem w tercję drugą.

Tam gra była już jednak bardziej wyrównana i łącznie padły 2 bramki. Zarówno Podhale, jak i Naprzód Janów przypisało sobie po jednej. Robiło się więc coraz bardziej gorąco i jasne było, że w trzeciej tercji oba zespoły zrobią wszystko, by wygrać.

Lepiej jednak w tym starciu wypadli gracze Podhala. Dwie bramki kontra jedna. Takim bilansem zakończyła się tercja trzecia, co dało naszym wygraną 4:2.

Jak w rozmowie ze sportowepodhale.pl powiedział trener Szopiński: " Był to bardzo pożyteczny sprawdzian. Oba zespoły nie wystąpiły w pełnych składach, z różnych powodów. Ja nie mogłem skorzystać z graczy, którzy są przymierzani do pierwszego zespołu oraz z kontuzjowanych i przebywających na kadrze. Mam jednak nadzieję, że w przyszłym tygodniu, gdy ruszają rozgrywki, będę miał do dyspozycji optymalny skład. Ten mecz był znacznie lepszy w naszym wykonaniu niż z Opolem. Mieliśmy więcej czasu na przećwiczenie niektórych wariantów gry. Dominowaliśmy, stwarzaliśmy sobie mnóstwo świetnych sytuacji, ale nadal musimy poprawić skuteczność"

SKŁAD
Bizub (40:00 Zając) – Sarniak, Wikar, Jarczyk, Długopolski, Trzebunia – Sulka, Pudzisz, Saroka, Rączka, Plewa – Słowakiewicz, Bury, Jankowski, J. Malasiński, K. Worwa – Danel, Łojas, Luberda. Trener Jacek Szopiński.

fot. Szymon Pyzowski 
 

Powrót