27.08.2021 | Wyświetleń: 1001

ŻAK MŁODSZY: To była dobra rozgrzewka przed sezonem!

W środę 26 sierpnia na nowotarskim lodowisku odbył się turniej, którym swoje zmagania rozpoczęli zawodnicy MMKS PODHALE z grupy Żaka Młodszego. W turnieju wzięły udział 3 drużyny: KTH Krynica, Fundacja Rozwoju Hokeja oraz MMKS Podhale.

W pierwszym meczu starły się ze sobą zespoły KTH i FRH. Tutaj bezsprzecznym zwycięzcą okazała się drużyna Fundacji Rozwoju Hokeja.

Drugi mecz turnieju, pomiędzy KTH Krynicą a Podhalem, rozpoczął się dominacją gości. Pierwsza połowa była bardzo wyrównana i zakończyła się zwycięstwem KTH 5:4. W drugiej połowie Podhale dostało jednak wiatru w żagle i wyraźnie zaczęło odskakiwać rywalom. Mecz zakończył się mocnym zwycięstwem "Szarotek". Wynik 5:14! W tym starciu punktowali: Szymon Zubek, Miłosz Rzeczkowski, Eryk Duda, Gabriel Wsół i Tomasz Hnatkiewicz.

Trzeci, ostatni mecz turnieju to spotkanie FRH i MMKS Podhala Nowego Targu. Nasi rozpoczęliśmy w znakomitych nastrojach, jednak już na początku spotkania punktowali przeciwnicy, strzelając na 1:0. Pierwsza połowa zakończyła się przewagą po stronie FRH. Wynik był coraz bardziej zróżnicowany - 5:2. Jak to jednak "Szarotki" mają w zwyczaju, mocna walka była do końca. Spotkanie zakończyło się ostatecznie zwycięstwem drużyny Fundacji 8:5.

Trzeba na koniec zaznaczyć, że ten turniej był dla niektórych zawodników okazją do rozegrania po raz pierwszy meczu na całe lodowisko. I tak też debiut odnotowali Marcelina Bachleda-Żurek, Damian Filas, Wojciech Kowalski, Jan Stachonia i Alek Szlachtowski. Życzymy im i pozostałym zawodnikom samych sukcesów w nadchodzącym sezonie hokejowym!