Aktualności

16.08.2021 | Wyświetleń: 156

MHL: Pierwsze koty za płoty

W minioną niedzielę 15 sierpnia, nasza kadra MHL rozegrała pierwszy sparing kontrolny przed zbliżającymi się rozgrywkami ligowymi sezonu 2021. Do meczu doszło w Miejskiej Hali Lodowej w Nowym Targu, a rywalami naszych był zespół z Opola.

Rywale do Nowego Targu przyjechali w bardzo mocnym składzie. W przeważającej większości szeregi opolskiego zespołu zasilane były przez graczy zza Oceanu. Dla "Szarotek" zaplanowany mecz stanowił cenny punkt w planie przygotowawczym do nadchodzącego cyklu 2021/2022.

Pierwsza tercja przyniosła tylko jedno trafienie. Punktowali gracze z Opola. Jak się później okazało, na kolejne trafienie przyszło nam poczekać naprawdę długo. Wszystko przez bezbramkową tercję drugą, w trakcie której ekipa prowadzona przez Jacka Szopińskiego pokazała nie tylko dobrą obronę, ale i tworzyła groźne akcje, choć zabrakło szczęścia. 

Spotkanie rozstrzygnęło się w tercji trzeciej. Wówczas padły aż 4 bramki, z czego 3 dla siebie zarezerwowali Opolanie. Trafienie dla Podhala zdobył J. Malasiński. 

"Pierwsze koty za płoty. Bardzo dobry sparing przed ligą. Mecz był wyrównany, jednak z przewagą optyczną Opola. 
Mięliśmy swoje sytuacje - czyste, ale niewykorzystane. Opole miało starszą drużynę i było to widać w warunkach fizycznych. My zagraliśmy juniorskim, niepełnym składem, bez liderów, którzy trenują z ligą. Dobrze bronił Klimowski, zagrał też Zając. Świetny element przygotowania do sezonu. Na pewno da to pozytywny efekt!" - skomentował spotkanie trener Jacek Szopiński.

SKŁAD MMKS PODHALA NOWY TARG:
Klimowski (40 Zając) – Michalski, Sulka, Plewa, Długopolski, J. Malasiński – Wikar, Sarniak, Jarczyk, K. Malasiński, Trzebunia – Nykaza, Pudzisz, T. Kapica, Saroka, Łojas – Luberda, Bury, K. Worwa, Siuty, Jankowski. Trener Jacek Szopiński.

Fot. SportowePodhale.pl

 

Powrót