15.03.2021 | Wyświetleń: 972

ŻAK STARSZY: Z Dębicy wyjeżdżamy niepokonani!

To były piękne dwa mecze! W miniony weekend nasi gracze Żaka Starszego spędzili w Dębicy, gdzie dwukrotnie zmierzyli się z KH Dębicą. W ciągu dwóch spotkań „Szarotki” ustrzeliły łącznie 10 bramek.

Pierwszy mecz przyniósł pełną dominację graczy prowadzonych przez trenera Marcela Skokana. Połowa tercji otwierającej przebiegła naprawdę spokojnie i gra była dość wyrównana. Przełamanie nastąpiło w 11 minucie. Rozgrzane "Szarotki" przypuściły atak i strzał Adriana Piątka został zwieńczony bramką. Chwilę później, bo dokładnie w 12:42 punktował Jonasz Pachowicz. Czas płynął i gdy wydawało się, że tercja pierwsza nie przyniesie już niczego specjalnego, to na 55 sekund trafił Piotrek Warzycki, a 34 sekundy przed końcem wynik o jeden punkt podwyższył Maks Zaręba.

Mocne 0:4 po otwarciu dawało naszym bezpieczną przewagę przed wejściem do drugiej fazy gry. Tam jednak Podhale nie zwalniało i w 22" strzelił Maks Rusnak, w 33" Stanisław Michalski, a w 36" Maks Zaręba. Siedem bramek na koncie ustawiło nasz zespół na resztę spotkania. Zarówno w tej, jak i w trzeciej tercji nie padło już żadne trafienie. Tak więc zwycięstwo 0:7 (0:4, 0:3, 0:0)!

Drugie starcie tego wyjazdu przyniosło już zupełnie inną rozgrywkę. Dębica wyciągnęła wnioski z poprzedniego meczu i napierała mocno, a także skuteczniej. Pierwsza tercja należała do gospodarzy, którzy zdobyli bramkę w 3 minucie. Od tego momentu trwało wzajemne przepychanie się przy krążku, ale brakowało skuteczne wykończenia akcji. To przyszło dopiero w 48 minucie. Trafienie Karola Buszka doławiała rywalom już 2-bramkową przewagę. Czas upływał, a wynik pozostawał wciąż bez zmian. W 52" do akcji wkroczył jednak Adrian Piątek. Gracz MMKS Podhala Nowy Targ zdobył piękną bramkę, a po niej kolejną i... kolejną! Hat-trick w 3 minuty zmienił wynik spotkania na korzyść "Szarotek" i ostatecznie dał naszym zwycięstwo 2:3 (1:0, 0:0, 1:3). Emocji w tym meczu, a szczególnie w jego końcówce - nie brakowało!

Po rozegraniu 19 spotkań nasi utrzymują pierwsze miejsce w tabeli i gromadzą 54 punkty.