01.03.2021 | Wyświetleń: 588

ŻAK MŁODSZY: Piękna wygrana i pierwsze miejsce w grupie

Nasza drużyna Żaka Młodszego w sobotni wieczór rozegrała mecz ligowy z Cracovią. "Szarotki" wypadały świetnie i wygrały 7:4!

Pierwsze trafienie padło po 6 minutach. Bramka Mieszko Szlachtowskiego dała początek innym trafieniom. Po nim w tercji pierwszej strzelali jeszcze Gabryś Wsół i Karol Kalata.

Drugą tercję przejęli na początku rywale i zdobyli bramkę, ale w 25 i 28 minucie punktowali nasi. Kolejno Wsół i Duda. Gra była jednak wyrównana i kilka sekund przed końcem rywale zdołali zmienić wynik na 2:2.

Również zacięta i wyrównana gra toczyła się w tercji trzeciej. Podhale zaczęło - trafiali Wsół i Duda - ale w 49 i 57 minucie rywale odpowiedzieli, co znowu dało remis w tercji.

Mocna przewaga naszych w fazie otwierającej dała nam jednak zwycięstwo 7:4 (3:0, 2:2, 2:2).

Tym zwycięstwem zapewniliśmy sobie pierwsze miejsce w grupie małopolskiej. Zostały nam jeszcze dwa mecze. Z Cracovią i z Krynicą. - skomentował trener Brejta.