01.03.2021 | Wyświetleń: 547

OOM 2021: Nie udało się wygrać meczu o 3 miejsce...

Zmagania na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży dobiegły końca. Za "Szarotkami" 4 dni potyczek na lodzie. Rozgrywki grupowe pozwoliły naszym awansować do fazy, w której stoczono batalię o 3 miejsce. Tam Podhale spotkało się z Polonią Bytom, której niestety nie podołało.

MMKS Podhale Nowy Targ mocno wystartowało w OOM 2021. W pierwszym meczu Podhale zagrało z ŁKH Łodzią i odniosło tam solidny sukces. Zwycięstwo wynikiem 9:2 (3:1, 3:0, 3:1) podniosło morale i do kolejnego starcia zespół przystąpił maksymalnie zmotywowany. Tym razem przeciwnikiem był klub KH Polonia Bytom. Spotkanie to było już jednak zupełnie inne. Trudno było dominować, bo rywal skutecznie napierał. Pierwsza tercja 0:0 wprowadziła nas w tercję drugą, gdzie pazur pokazała Polonia. Na trzy zdobyte przez ten zespół bramki Podhale nie zdołało odpowiedzieć. Refleksja przyszła dopiero w fazie trzeciej, tam Jakub Trzebunia i Karol Sarniak swoimi celnymi strzałami zaczęli odrabiać straty, ale brakło czasu i szczęścia. Ostatnie minuty gry w przewadze wykorzystali rywale, którzy podnieśli wynik o jedną bramkę i mecz zakończył się przegraną 4:2.

Niemniej "Szarotki" wciąż pozostały skupione na celu i w 3 meczu fazy grupowej, kiedy to skrzyżowano kije z MOSM Tychy, zdominowały taflę. Nasi zagrali znakomicie i prowadzili własną grę przez 3 pełne tercje. Dwie bramki w tercji pierwszej (Malasiński, Jarczyk), aż 4 celne trafienia w tercji drugiej (Słowakiewicz, Trzebunia x2, Maciaś) i dwa w ostatniej (Maciaś, Jarczyk) dały naszym efektowne zwycięstwo 8:0 oraz pozwoliło awansować do meczu o 3 miejsce w tych prestiżowych rozgrywkach.

PONOWNIE POLONIA
Tam na podopiecznych Jacka Szopińskiego czekała Polonia Bytom – jedyna drużyna, z którą nasi odnotowali przegraną. Niestety scenariusz się powtórzył i mecz ponownie został rozegrany pod dyktando Bytomia. Choć zaczęło się dobrze, bo jako pierwszy bramkę zdobył Kacper Malasiński z MMKS Podhale Nowy Targ, tak gdy w 18 minucie krążek przejęli rywale, to w kilkadziesiąt sekund zdobyli trzy bramki. Dwubramkowa przewaga rywali po tercji pierwszej choć nie była duża, to wyraźnie ustawiła rywali w tym meczu. Bezbramkowa tercja druga zmniejszyła szanse naszych na sukces. Szalę goryczy dopełniło trafienie Polonii w 46" minucie. Brak skutecznej odezwy ze strony "Szarotek" przesądził o wyniku. Mecz zakończył się wynikiem 1:4 (1:3, 0:0, 0:1).

Na końcowe podium w OOM przyjdzie nam więc jeszcze poczekać.

Jednocześnie klub MMKS Podhale Nowy Targ chciałby podziękować Gminie Nowy Targ za udzielone wsparcie finansowe na wyjazd naszej drużyny na to właśnie wydarzenie. Dziękujemy!