28.02.2021 | Wyświetleń: 372

PLHK: ​Dobry występ dziewczyn i wygrana!!

Sobotni wieczór w Miejskiej Hali Lodowej przyniósł rozgrywki ligowe PLHK C, w trakcie których nasze zawodniczki skonfrontowały się z drużyną Kojotek Naprzód Janów. Gra była zacięta, wyrównana, ale ostatecznie górą z tej potyczki wyszły dziewczyny MMKS Podhale Nowy Targ.

Mecz Podhala z Kojotkami rozegrany został w ramach 1 kolejki 1 rundy PLHK C, gdzie walka toczy się o 7,8,9 miejsce w sezonie. Gra rozpoczęła się o godzinie 20:30, jednak na pierwsze trafienie przyszło nam poczekać naprawdę długo. Bezbramkowa tercja pierwsze spowodowała mocniejsze napieranie w fazie drugiej. W 26 minucie Amelia Bula z Katowic zainicjowała pierwsze trafienie. To rozkręciło grę. Niespełna 10 minut później Adrianna Szopińska z Podhala wyrównała wynik i gra rozpoczęła się na nowo.

Jak się okazało na tym strzelanie w tercji drugiej się zakończyło. O wszystkim miała przesądzić tercja trzecia. Tam wykazały się Ania Leśnicka i Małgorzata Nosal, które zdobyły dla MMKS Podhale Nowy Targ bramki - kolejno w 41 i 53 minucie. Ostatnie słowo należało jednak do Kojotek. W 57 minucie oddały one celny strzał, ale na tym ich zdobycze w tercji trzeciej się skończyły.

Podhale wygrało więc wynikiem 3:2 (0:0, 1:1, 2:1).

Mecz byłby spokojniejszy, gdy moje podopieczne strzelały. Takich sytuacji nie wykorzystują, ze byłem bliski zawału. Po 100 sytuacjach zdobyliśmy wreszcie trzy bramki i.. zaczęła się nerwówka. Panika. Mecz na pewno mógł być spokojniejszy, ale widocznie są potrzebne w tych rozgrywkach - podsumował trener Podhala, Zbigniew Podlipni.

Skład:
Furtak (Jordan) - Grzybek, Czaja, Mroszczak, Szopińska, Leśniowska -  Wielkiewicz, Nosal, Bukowska, Leśnicka, Podlipni -  Paprocka Maciaś, Zamarlik, Węgrzyniak, Rokicka, Szlachtowska -  K. Gacek, A. Gacek, Fryźlewicz, Kowalczyk, Maciaszek.

Trenerzy: Zbigniew Podlipni i Gabriel Samolej.

Kolejne mecze w przyszłym tygodniu. W sobotę o 15:00 dzieczyny zagrają w Jastrzębiu, a w niedzielę o 18:00 w Janowie.