Aktualności

23.01.2021 | Wyświetleń: 1212

ŻAK MŁODSZY: Zwycięstwo w najlepszym stylu i z ogromem bramek!

Podopieczni trenera Grzegorza Brejty, jak i sam trener mogą mieć powody do zadowolenia. Ligowy mecz MMKS Podhale Nowy Targ z MKS Cracovią Kraków, do którego doszło w sobotę 23.01.2021 na lodowisku w Krakowie, padł łupem naszej drużyny. "Szarotki" nie dały szans rywalom i zgarnęły 17 bramek!

Drużyna Podhala niemal od samego początku brylowała na lodzie. Po chwilowym stawianiu oporu przez Kraków, nasi w końcu zaczęli strzelać. Bramki zaczęły się sypać po 6 minutach. Otwierającą zdobył Gabriel Wsół, który punktował także w 16". W międzyczasie wykazali się Patryk Węglarczyk i Walicki Bartłomiej. Eryk Duda na kilkadziesiąt sekund przed końcem tercji podniósł wynik na 5:1. Dla rywali w 17" trafił Kuba Nagy.

Druga tercja ponownie przyniosła mocne napieranie Podhala. Wykazali się Gabriel Wsół, który zdobył 3 bramki, Karol Kalata - zdobywca dwóch bramek i Maciej Marek.

Dla zespołu Grzegorza Brejty nawet trzecia tercja nie przyniosła zmęczenia. Kalata, Wsół, Zubek i Węglarczyk zdobyli w sumie 6 bramek. Kraków odpowiedział dwukrotnie.

Mecz zakończył się imponującym wynikiem 3:17 dla Podhala. (1:5, 0:6, 2:6)

Przeciwnikowi wzmocnionemu kilkoma chłopakami z Oświęcimia, tylko przez początek pierwszej tercji udało się stawić większy opór. Bardzo dobrze w bramce Podhala spisali się bramkarze Bartosz Parszywka i Jakub Knap. Chłopcy zdyscyplinowanie zagrali w grze obronnej. Widać już efekt tego typu gry, z zachowaniem odpowiedzialności za swoje błędy i błędy kolegów.  Fajnie było widać, że w pięciu atakujemy i w pięciu wracamy. - skomentował trener Brejta.