21.11.2020 | Wyświetleń: 608

PLHK: Dziewczyny z Podhala triumfują!

Późne, piątkowe godziny przyniosły w nowotarskiej Miejskiej Hali Lodowej zaległy mecz "Szarotek" z Podhala z zespołem KS Cracovia. Mecz był dynamiczny z dużą ilością sytuacji po stronie MMKS Podhale Nowy Targ, spośród których dziewczyny 3 wykorzystały perfekcyjnie i umieściły krążek w bramce rywalek.

Spotkanie rozpoczęło się bezbramkową tercją otwierającą. Mimo tworzonych sytuacji, żadna z drużyn nie była w stanie sfinalizować ich bramką. Pierwsza bramka padła w tercji drugiej. To wtedy z zapunktowała Renata Bukowska. Od 32 minuty na tablicy wyników widniał więc wynik 1:0 dla Podhala.

To jednak nie był koniec bramek w tym meczu. Tercja trzecia przyniosła 2 bramki w 46 minucie i ostatnią w 53. Dwie z nich to zdobycze dziewczyn z Podhala! Mecz zakończył się wynikiem 3:1.

Jestem zadowolony i dumny z dziewcząt – mówi trener MMKS Podhale, Zbigniew Podlipni. – Nie powiem, obawiałem się tej potyczki, bo ostatnio chorowałem. Jednak dwa treningi wystarczyły, by dziewczęta ułożyć. Zagrały bardzo zdyscyplinowanie i świetnie w obronie. Powinniśmy zdobyć więcej bramek, bo sytuacji mieliśmy w multum.

MMKS Podhale Nowy Targ – Cracovia 1906 3:1 (0:0, 1:0, 2:1)
1:0 Bukowska (31:56)
2:0 Podlipni – Leśnicka (46:24)
2:1 Niechwiej – Baran (46:48)
3:1 Leśniowska – Szopińska (53:38)

MMKS Podhale: Furtak –  Jarkiewicz, Nosal, Leśnicka, Podlipni. Bukowska – Grzybek, Czaja, Mroszczak, Szopińska, Leśniowska, – Paprocka Maciaś, Zamarlik, Węgrzyniak, Firek, Szlachtowska – A. Gacek, K. Gacek,  Maciaszek, Rokicka, Wielkiewicz.
Trenerzy:  Zbigniew Podlipni i Gabriel Samolej.

Dzisiaj, tj. 21.11.2020 drugi mecz dziewczyn. Tym razem zagrają z Kojotkami z Janowa. Początek meczu o 18:45.