21.09.2020 | Wyświetleń: 768

Dobry występ naszych na turnieju Juniora Młodszego o Mistrzostwo Polski

Trzy dni rozgrywek turniejowych Juniora Młodszego w Krakowie, przyniosły dla naszego zespołu dwie wygrane i jedną porażkę.

Turniej rozpoczął się dla drużyny Jacka Szopińskiego bardzo pomyślnie. Pierwsze spotkanie jakim był mecz z Unią Oświęcim przyniósł bezsprzeczne zwycięstwo 1:9. Więcej na temat tego meczu wraz z komentarzem trenera przeczytasz TUTAJ.

Drugiego dnia naszym przyszło rozegrać spotkanie z Niedźwiadkami Sanok. Mecz od samego początku zapowiadał się jako trudny, tym bardziej, że do gry gracze Podhala ze względu na kary z poprzedniego meczu, przystąpili w osłabionym składzie. Mimo to drużyna Szopińskiego dzielnie walczyła i pierwsza tercja nie przyniosła żadnej bramki. W tercji drugiej Sanok w końcu dopiął swego i zmienił wynik spotkania na 0:1. Wszystko miało się więc rozegrać w ostatniej części meczu. "Szarotki" odpowiedziały wówczas silną kontrą i wyrównały wynik. 1:1 po trzech tercjach mógł oznaczać tylko jedno - karne. Na nieszczęście Podhala, w ich trakcie szczęście przyświecało Niedźwiadkom, które punktowały. Wynik meczu po karnych to 1:3.

MMKS Podhale Nowy Targ: Klimowski – Sarniak, Szlembarski, K. Malasiński, Trzebunia, Jarczyk – Sulka, Nykaza, Worwa, Długopolski, Leja –Bury, Pudzisz, Sokół, Jodłowski.  Trener Jacek Szopiński.

Niedźwiadk Sanoki: Wiszyński – Rocki, Orzechowski, Radwański, Dulęba, Żółkiewicz – Starościak, M. Koczera, Sudyka, Mazur, B. Koczera – Tymcio, Górniak, Łańko. Trener Marcin Ćwikła.

Ostatnim meczem dla naszych podczas minionego turnieju była potyczka z Cracovią. "Szarotki" rozpoczęły ten mecz dość ospale i straciły bramkę w 8 minucie, ale szybko się otrząsnęły i zaczęły grę. Pierwszą tercję nasz zespół zamknął z 2 bramkami na koncie, wypracowując tym samym 1-bramkową przewagę. W drugiej tercji nie byliśmy świadkami ani jednego trafienia po żadnej ze stron. Ostatnią tercję "Szarotki" postanowiły rozegrać po swojemu i zdobyły kolejne 2 bramki. Mecz zakończył się wynikiem 1:4 (1:2,  0:0, 0:2).

KS Cracovia: Respond – Kapa, Gorczyca, Szatiłow, Kiełbicki, Kuzak – Suma, Sobczyk, Sobesto, Kozieoł, Tynka – Wróbel, Skrzek, Bieniek, Tomal, Adamczyk. Trener Dominik Salamon.

MMKS Podhale Nowy Targ: Zając (28:05 Klimowski) – Sarniak, Szlembarski, K. Malasiński, Trzebunia, Jarczyk – Sulka, Nykaza, Worwa, Długopolski, Leja –Bury, Słowakiewicz, Luberda, Pudzisz, Sokół -  Jodłowski.  Trener Jacek Szopiński.