14.09.2020 | Wyświetleń: 733

CLJ/MHL: W pełni zasłużone zwycięstwo!

Zespół Jacka Szopińskiego w ramach 3 kolejki CLJ/MHL zmierzył się w tę niedzielę z silnym zespołem MOSM Tychy. "Szarotki" stoczyły bardzo trudny mecz, ale ostatecznie udało się im rozbić obronę zespołu z Tychów i zdobyć 4 bramki.

Na pierwszą bramkę w tym spotkaniu przyszło nam czekać 18 minut. Zainicjowali ją rywale. Nasi na skuteczną odpowiedź potrzebowali ponad 20 minut. W 41 minucie dzięki Jakubowi Trzebuni i Danielowi Nykazowi mieliśmy 1:1.

Ta bramka dodała jednak skrzydeł zawodnikom Podhala, którzy w ciągu kolejnych 7 minut zdobywali bramki jeszcze dwukrotnie. Tym razem wykazał się Błażej Plewa.

Rywale nie zamierzali jednak się poddać i w momencie odpowiedzieli trafieniem. 48 minuta z wynikiem 2:3 dawała spore nadzieje na wygraną, ale Jakub Trzebunia podniósł dodatkowo wynik o jedną bramkę, dzięki czemu mecz zakończył się wynikiem 2:4!

To był dla nas bardzo trudny mecz, a to przez wzgląd na to, że przeciwnik posiłkował się zawodnikami z ekstraligi w tym bramkarzem, który przez długi okres był dla nas zaporą nie do przebycia. Zaczęliśmy źle, na śpiąco, dopiero pod koniec 1 tercji wróciliśmy do swojej gry. Od 2 tercji uwidoczniła się nasza przewaga, ale mimo dużej ilości sytuacji golowych nie potrafiliśmy umieścić krążka w siatce. Wyglądaliśmy jednak zdecydowanie lepiej pod względem motorycznym i to zdecydowało przełamaliśmy rywala i odnieśliśmy w pełni zasłużone zwycięstwo. - skomentował Jacek Szopiński.