Aktualności

24.06.2023 | Wyświetleń: 698

Rok hokejowej klasy przy Szkole Mistrzostwa Sportowego w Nowym Targu już za nami i wreszcie WAKACJE !!!

W porozumieniu z NKP Podhale Nowy Targ, który jest założycielem Szkoły Mistrzostwa Sportowego, po długich latach przerwy w hokejowym Podhalu ponownie powstała w Nowym Targu klasa o profilu hokej na lodzie. Koniec roku szkolnego to dla ów hokeistów promocja do klasy drugiej Niepublicznego Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego „Podhale” Nowy Targ.

Hokeiści od grona nauczycieli otrzymali mnóstwo pochwał, przede wszystkim za zachowanie, za wyniki szkolne w nauczaniu, oraz za osiągnięcia sportowe.

Szczególne osiągnięcie w nauce otrzymał „ Wowa „ Chyrkin zdobywając średnią ocen 5,2 i jest zgłoszony jako kandydat do Stypendium Prezesa Rady Ministrów.

Za dobre wyniki w nauce i wzorowe zachowanie z klasy hokejowej otrzymali wyróżnienia Błach Jan, Kowalczyk Michał, Marcin Sroka.

Hokeiści na pamiątkę dla następnych pokoleń szkoły SMS, przekazali medal dyrektorowi szkoły panu Zbigniewowi Kopeć, oraz puchar zdobyty na Mistrzostwach Polski Młodzika. Jest to pierwszy puchar o tak wysokim znaczeniu sportowym dla szkoły SMS, zdobyty po ciężkim przygotowaniu się przez cały sezon do Mistrzostw Polski, wywalczony po zaciętej rywalizacji sportowej, po wielu kontuzjach w drużynie. Do tak cennego pucharu załączono podziękowanie. Zdobyte medale z Mistrzostw Polski zawieszone zostały również na szyję dla Pani Marii Kopeć za najlepszego wychowawcę, oraz na szyi pana Kurandy Krzysztofa za to że jest nauczycielem historii z pasją i wielkim sympatykiem wychowywania młodzieży poprzez sport.

Po ceremonii zakończenia roku szkolnego delegacja hokeistów udała się do sympatyków drużyny SMS w celu podziękowania za cały rok wspierania drużyny hokejowej, za gorące kibicowanie, oraz za każde dobre słowo. Podziękowania otrzymali przyjaciel hokeja Burmistrz Miasta Nowy Targ pan Grzegorz Watycha, natomiast z Klubu NKP pan Rubiś Michał, pan Aleksander Bukański, z Internatu Bursy za dobrą opiekę i stworzenie dobrych warunków do nauki podziękowania otrzymały panie dyrektor Ewa Barczak i pani Beata Wójciak, Natomiast przedsiębiorcy na których zawsze mogła liczyć drużyna z Liceum to Tomasz Kaczmarczyk z firmy Press Colour ul Parkowa, Andrzej Klocek z drukarni MK mieszczącej się na ul. Waksmundzkiej oraz wielu innych naszych symaptyków którym drużyna SMS mocno dziękuje.

Założycielem klasy sportowej o profilu hokej na lodzie jest Tomasz Węglarczyk, Piotr Budzyk, Zdzisław Zaręba. Trener drużyny Marek Ziętara, trener bramkarzy Marek Batkiewicz.

Rok szkolny 2022/2023 był bardzo pracowity zarówno sportowo jak i pod względem edukacji szkolnej. Wszyscy uczniowie hokeiści zakończyli ten rok z nominacjami do następnej klasy ! 

T.W. 

Powrót