23.03.2023 | Wyświetleń: 620

Podhale Koszyce 3:2

Szkoła hokejowa SMS Podhale Nowy Targ po weekendzie w Lidze Karpackiej, a tuż przed Międzywojewódzkimi Mistrzostwami Polski Młodzików, odbyła na Słowacji kontrolny mecz z HC Koszyce w kategorii wiekowej rocznika 2007 -2008. To już około 60 meczy w obecnym sezonie dla drużyny Młodzika z Podhala. Kolejne odbyte spotkanie drużyny trenera Marka Ziętary zostało zakończone zwycięstwem 3 do 2 dla Podhale – Koszyce.

Mecz był bardzo dynamiczny z trudnym przeciwnikiem tym bardziej że na jego lodzie. Podhale w pierwszej tercji będąc pod dyktandem Słowackiego zespołu miało kłopoty aby odnaleźć się na pomniejszonej tafli lodowej (treningowej), ale już pod koniec pierwszej tercji przegrywając jedną bramką drużyna z Polski wyszła na prowadzenie 2;1 (strzelcy - Błach, Wsół) Druga tercja była już zdecydowanie lepsza dla Szarotek, coraz częściej niepokojąc słowackiego bramkarza. Szarotki mając przewagę liczebną po karze zawodnika z Koszyc, strzelili bramkę na 3:1 (strzelec bramki- Gudych). Trzecia tercja to nadal gra ładnymi składnymi akcjami obu drużyn w bardzo szybkim tempie. Gospodarze w trzeciej tercji zdołali pomniejszyć stratę na ostateczny wynik spotkania 3:2

Podsumowując:  trener Marek Ziętara podkreślił dużą wartość sportową sparingu przy wymianie ataków na dużym tempie. Gra na krążku była przy mocnym pressingu obu zespołów, co wymuszało na zawodnikach szybkie odgrywanie gumy.

Spotkanie sparingowe drużyn doszło do skutku dzięki wspólnym kontaktom trenera Ziętary z byłym trenerem Podhala w latach 2007-2010 z Milanem Jancusca, który dla przypomnienia w 2008 oraz w 2009 roku zdobył brązowy medal, a w 2010 złoty medal mistrzostw Polski wraz z trenerem Markiem Ziętarą jako asystentem.