05.02.2023 | Wyświetleń: 708

SMS Młodzik z Podhala jest po pierwszej rundzie śląskiej rywalizacji z najmocniejszymi drużynami w Polsce.

Weekend 4.02.2023 Podhale jako gospodarz rozegrało mecz z Tychami.

Po raz pierwszy w tym sezonie drużyna trenera Marka Ziętary odniosła minimalną porażkę przegrywając 0:1 a dokonały tego Tychy. Bramka strzelona w drugiej tercji przez Tomasz Ptaszek z Tychów, była jedyną bramką tego spotkania. Mecz był bardzo dynamiczny, obie drużyny zaprezentowały mocną dyscyplinę taktyczną, a Podhale grało w defensywie licząc na szybkie kontry. Na dwie minuty przed końcem spotkania zawodnik Podhala zgłaszał nadmierną liczbę graczy w Tyskiej drużynie, a ponieważ jego zachowanie było przez sędziów uznane za niesportowe dostał karę mniejszą dwóch minut. W zaistniałej sytuacji głupia kara zawodnika z Podhala pozbawiła możliwości stworzenia taktycznej przewagi wprowadzając szóstego zawodnika, zamiast bramkarza. Podhale broniąc się w osłabieniu dostało jeszcze dodatkową karę za spowodowanie upadku przeciwnika zostając w trzech zawodników na lodzie plus bramkarz, na ostatnie niecałe dwie minuty do końca regulaminowego czasu gry.

Drugi dzień weekendu dnia 05.02.2023 SMS Podhale jako gospodarz podjęło grę z Jastrzębiem, wygrywając to spotkanie aż 4:0 Przełamanie meczu nastąpiło w drugiej tercji po bramce Gabriela Wsół. Po niecałych pięciu minutach na 2:0 bramkę zaliczył Jan Błach. Za ciosem również w niecałe pięć minut od ostatniej bramki na 3:0 zaliczył gola Wowa Chyrkin . W trzeciej tercji na 4:0 zaliczenie dokonał Gudych. Druga i trzecia tercja była już pod pełną kontrolą Podhala.

Mecz z Jastrzębiem był również ciekawym spotkaniem gdzie SMS Podhale Nowy Targ pokazało kolegom ze śląskiej ligi, że ma mocną młodzież i mecze będą twarde. Podhale po meczach zostało obdarzone poczęstunkiem z KFC  w dużej ilości kurczaków, które przyniosły radość zawodnikom i smakowały równie dobrze jak zwycięskie mecze Młodzika. https://kfc.pl/restauracje/kfc-nowy-targ-899

Skład SMS Podhale z Tychami : w bramce Brynczka, zawodnicy z pola gry: Węglarczyk, Hertsyk, Rusnak, Błach, Kopytko, Kovalenko, Gudych, Sroka, Zaręba, Chyrkin, Gach, Stanek, Kolendowicz, Michalski, Nikolashyn a w meczu z Jastrzebiem dodatkowo dołączył Wsół - Trener Marek Ziętara kierownik Budzyk, Węglarczyk

Tychy bramkarze: Chabior, Kużniak zawodnicy z pola gry Perechniev, Tańczyk, Zimny, Polnar, Makuch, Matera, Marczak, Bagienko, Ptaszek, Barouski, Kashalevich, Perechniev, Sroczyński, Babenko Trener Sławiński

Jastrzębie bramkarze Michalski, Karnaukhau zawodnicy z pola gry: Kameneu, Midzierski, Chrobociński, Osiadły, Pasoń, Iliukhin, Wolak, Leśniak, Górski, Antolak, Muzyka, Breske, Chodubski, Gołofit, Czyż trener Czech Wojciech.