08.11.2022 | Wyświetleń: 548

Młodzik nie zwalnia tempa

Doskonały występ drużyny Marka Ziętary w kolejnych dwóch spotkaniach ligowych

W sobotę 5 listopada Szarotki zmierzyły się na Lodowisku im. Adam "Rocha" Kowalskiego w Krakowie z tamtejszą Cracovią.
Mecz od pierwszego bulika toczył się pod dyktando młodych Górali, którzy dzięki słabej skuteczności schodzili na przerwę po pierwszej tercji prowadząc tylko 2-0. Druga tercja to nadal dominacja Podhala i podwyższenie prowadzenia na 5-0, pomimo wciąż szwankującej skuteczności.
Dopiero trzecia tercja pokazała jak duże możliwości drzemią w nowotarskim zespole. Jak na lidera przystało Szarotki pokazały w tej części gry dużo dobrego i skutecznego hokeja. Zawodnicy zagrali zespołowo, a co najważniejsze kończyli akcje strzałami, które przełożyły się na kolejne siedem bramek.
Cały mecz zakończył się zwycięstwem 12-0. Drużyna wróciła bogatsza o 3 punkty w ligowej tabeli.
Trener Marek Ziętara podsumował spotkanie słowami: "Wygraliśmy zasłużenie i bezdyskusyjnie byliśmy lepszą drużyną. W mecz wchodziliśmy powoli, dopiero w 3 tercji graliśmy na odpowiednim tempie oddając dużo strzałów co przełożyło się na bramki".

Kolejne, wygrane spotkanie rozegraliśmy na własnym lodowisku w niedzielę 6 listopada.
Podobnie jak dzień wcześniej młode Szarotki rozpoczęły mecz ospale i pomimo sporej przewagi zawodnicy nie mogli znaleźć sposobu na dobrze dysponowanego bramkarza gości. Dopiero w 8 minucie w zamieszaniu podbramkowym sanockiego golkipera pokonał Marcin Sroka. Więcej bramek w tej tercji już nie widzieliśmy.
Po reprymendzie trenera Ziętary na drugą tercje wyszła już odmieniona drużyna gospodarzy, którzy mocno ruszyli na swojego przeciwnika i stwarzali sobie co rusz okazję do zdobycia kolejnych goli. Po dwóch tercjach na tablicy świetlnej widniał wynik 7-0 dla gospodarzy.
Trzecia tercja była już tylko formalnością. Podhalanie jeszcze trzykrotnie umieścili krążek w bramce Niedźwiadków. Przy wyniku 10-0 goście wyprowadzili kontrę zdobywając honorowego gola.
Ostateczny wynik meczu: 10-1.

Po weekendzie drużyna SMS/Młodzik MMKS Podhale Nowy Targ z kolejnymi dwoma zwycięstwami, w znaczący sposób przybliżającymi zespół do awansu do ligi ogólnopolskiej.

MMKS Podhale Nowy Targ: Yahor Buhayou, Wiktor Węglarczyk, Andrii Hertsyk, Marcin Sroka, Jan Błach, Filip Kopytko, Bartłomiej Budzyk, Pavlo Gudych, Gabriel Wsół, Maksymilian Zaręba, Uladzimir Chyrkin, Kamil Gach, Iwo Stanek , Alex Kolendowicz, Stanisław Michalski, Maksymilian Rusnak.