18.10.2022 | Wyświetleń: 570

Żak Starszy: Dobre rozpoczęcie sezonu drużyny trenera Ryszarda Kaczmarczyka

Zespół Szarotek rozegrał w miniony weekend dwa pierwsze mecze ligowe.

W sobotę, 15 października na lodowisku w Nowym Targu Żacy Starsi zmierzyli się z drużyną z Krakowa. Pomimo wyrównanej gry  pierwsza tercja zakończyła się przewagą Cracovi 0:3. W tercji drugiej wynik po stronie Szarotek otworzył Gabriel Wsół, strzelając na 1:3. Na koniec tej odsłony tablica wskazywała 2:5 dla graczy z Krakowa.
W tercji trzeciej dwa pierwsze trafienia wylądowały na koncie Podhala, dając duże nadzieje na wyrównanie. Niestety Cracovia szybko odpowiedziała. Mecz zakończył się wynikiem 5:8 dla graczy z Krakowa.

Kolejny mecz nowotarscy zawodnicy rozegrali w niedzielę, 16 października w Oświęcimiu, stając naprzeciw drużynie UKH Unia Oświęcim.
Już od pierwszych minut spotkania widać było wyraźną dominację górali. W ciągu 60 minut meczu krążek aż 16 razy lądował w bramce Unii. Oświęcimianie odpowiedzieli tylko dwukrotnie. Ostatecznie mecz zakończył się pewnym zwycięstwem Podhala 16:2.

Zawodnicy MMKS Podhale Nowy Targ: Aleksander Szlachtowski, Jakub Knap, Maciej Marek, Kamil Bocheński, Patryk Węglarczyk, Bartłomiej Walicki, Bartosz Parszywka, Patryk Kozielski, Helena Jaszczyk, Gabriel Wsół, Eryk Duda, Danyl Artemenko, Mieszko Szlachtowski, Miłosz Rzeczkowski, Adrian Jędrol, Milena Szlachtowska.