31.03.2022 | Wyświetleń: 710

MŁODZIK: Zdecydowały karne. Było blisko.

Po dwóch wygranych meczach na Mistrzostwach Polski Młodzików, dzisiaj nasi gracze zagrali z zespołem MOSM Tychy. Spotkanie było niezwykle emocjonujące i wyrównane do tego stopnia, że o wyniku spotkania musiały zadecydować karne. Tam szczęście dopisało rywalom.

Pierwsza tercja nie była co prawda wymarzona w wykonaniu graczy MMKS-u Podhale Nowy. Inicjatywę przejęli Tyszanie i to oni zeszli do szatni z dwoma bramkami na koncie. Wynik 0:2 nie napawał optymizmem, ale... jak się okazało to nie był koniec kłopotów "Szarotek". Tercja trzecia przyniosła kolejną zdobycz bramkową MOSM Tychy.

Rywale odskoczyli znacząco, a szanse Podhala malały, ale podopieczni trenera Marcela Skokana zaserwowali zupełnie inny scenariusz gry przeciwnikom w tercji trzeciej! Bez wątpienia to była nasza fazy gry! "Szarotki" zaczęły przypuszczać atak od pierwszych minut i to ze skutkiem. W 44 minucie zespołowa akcja Igora Antolaka, Patryka Zubka i Szczepana Żółtka zakończyła się trafieniem tego ostatniego. Prawdziwa batalia nastąpiła jednak w ostatnich 4 minutach. W pierwszej akcji wykazali się Wiktor Węglarczyk, Tomek Majerczyk i zdobywca bramki Pavel Maksimenko. Ku zdumieniu rywali kilkanaście sekund później Maksimenko punktował ponownie! Tym razem akcję strzelecką skleił wraz z Patrykiem Zubkiem i Marcinem Sroką.

Rywale nie zdołali już odpowiedzieć, a w dogrywce żadna ze stron nie wykazała się w ataku na tyle, by zdobyć bramkę. A więc karne! Seria rzutów karnych przyniosła niestety więcej szczęścia dla rywalom. Wynik 2:3 dał im ostateczne zwycięstwo.

WYNIK MECZU:
3-4K (0:2, 0:1, 3:0, 0:0, 2:3)

SKŁAD: Brynczka (B) - Węglarczyk, Gach, Majerczyk, Błach, Antolak - Stanek, Kowalski, Kopytko, Żółtek, Kaleta - Rusnak, Bryniarski, Sroka, Zubek, Maksimenko - Zygmunt, Budzyk, Pachowicz, Piątek

MVP tego meczu został Szczepan Żółtek!

TRENER: Marcel Skokan

W ostatecznym rozrachunku, wyszliśmy z grupy do półfinałow! Spotkamy się tam z Jastrzębiem, a Tychy z Sanokiem. Jutro tj. 1 kwietnia dzień przerwy w zmaganiach.