31.03.2022 | Wyświetleń: 685

MŁODZIK: To była trudna przeprawa, ale... nasi wygrali! Wychodzimy z grupy.

"Szarotki" kontynuują dobrą passę i na Mistrzostwach Polski Młodzików wygrały drugi mecz. Starcie z graczami KS-u Katowice Naprzód Janów nie należało do najłatwiejszych, ale ostatecznie wynik został ustalony na 3:2 dla Podhala!

Pierwsza tercja tego spotkania to bardzo dobry start naszych. Wynik otworzyło Podhale. W 8 minucie z akcją wyszli Marcin Sroka oraz Patryk Zubek. Dobre podanie Zubka świetnie wykorzystał Sroka i zamienił je na trafienie. Prowadzenie naszych trwało nieco ponad 5 minut. W 13 minucie gry z kontrą wyszli rywale i doprowadzili do wyrównania. Mimo ataków, to ostatecznie gracze MMKS-u Podhale Nowy Targ tercję podsumowali z jedną bramką przewagi. Z doskonałą akcją zespołową wyszli w 15 minucie Filip Kopytko, Daniel Bryniarski i Patryk Zubek, który oddał strzał. Tak więc 2:1.

W tercji drugiej rywale wyhamowali nieco zapędy naszych i w 27 minucie doprowadzili do wyrównania 2:2. Gra była naprawdę trudna. Rywale napierali i obrona Podhala miała co robić, ale... atak też nie spał! 31 minuta meczu to wyjście w trakcie gry w przewadze z akcją Pavla Maksimenko i Patryka Zubka, który zdobył drugą bramkę w meczu!

Wynik ten utrzymał się nie tylko do końca tercji drugiej, ale i do końca meczu. Ani rywale, ani Podhale nie zdołało już stworzyć skutecznej akcji zakończonej bramką. Wygrana wpadła jednak na konto naszych. Wynik 3:2 (2:1, 1:1, 0:0). Łatwo nie było, gdyż Janów miał 3 zawodników z Białorusi, którzy mocno napierali, ale dyscyplina w naszej obronie i świetna forma bramkarza Bartosza dała nam finalnie drugą wygraną, co zagwarantowało nam wyjście z grupy.
MVP meczu został Patryk Zubek.

SKŁAD: Brynczka (B) - Węglarczyk, Gach, Majerczyk, Błach Antolak - Stanek, Kowalski, Kopytko, Żółtek, Kaleta - Rusnak, Bryniarski, Sroka, Zubek, Maksimenko - Zygmunt, Budzyk, Pachowicz, Piątek

TRENER: Marcel Skokan

Dzisiaj, tj. w czwartek 31 marca o 14:45 nasi zagrają z MOSM Tychy. Będzie to trzeci mecz Podhala na Mistrzostwach.