20.03.2022 | Wyświetleń: 735

ŻAK MŁODSZY: Słodko-gorzki weekend

Weekend dobiegł końca. Za naszymi Żakami Młodszymi dwa mecze. Na konto wpadł sukces i przegrana.

W sobotę, pierwszy raz w tym sezonie "Szarotki" udały się na mecz sparingowy na Słowację do Liptovskiego Mikulasa. Sparing zdecydowanie możemy  zaliczyć do udanych. Zakończył się on imponującym zwycięstwem naszych 29:2 oraz 8:1 w rzutach karnych.

Niedziela nie była już niestety tak optymistyczna. Na fali sobotniego zwycięstwa, do szatni - przed meczem ligowym z Krynicą - weszliśmy zdecydowanie zbyt pewni siebie, co okazało się zgubne. Otwarcie było po naszej. Pierwszego gola - po bezbłędnym podaniu Huberta Siaśkiewicza,  strzelił Mieszko Szlachtowski.  Odpowiedź przeciwnika padła bardzo szybko,  bo już w 5 minucie,  a w 8 KTH wyszło na prowadzenie i tak niestety było już przez dłuższy czas.

Do upragnionego wyrównania na 5:5 doszło na początku trzeciej tercji. Nadzieja na zwycięstwo przygasła w 57 minucie a zgasła w 58. Krynica objęła prowadzenie 5:7. Trener Kaczmarczyk próbował jeszcze uratować  sytuację  w 59 minucie, biorąc czas i ściągając bramkarza. Niestety przed samym końcem meczu dostaliśmy bramkę do pustej, przegrywając 5:8.

Zdecydowanie była to dobra rozgrzewka przed czekającą nas za tydzień trzecią rundą Ligi Karpackiej.