19.03.2022 | Wyświetleń: 502

PLHK: Sezon dobiegł końca

Dzisiaj tj. w sobotę 19 marca na krakowskim lodzie, "Szarotki" PLHK zakończyły zmagania w rozgrywkach 2021/2022. W trakcie ostatniego meczu sezonu, podopieczne trenera Podlipniego spotkały się z drużyną z Krakowa. Mecz przyniósł zaciętą grę i piłkarski wynik. Triumfowały gospodynie.

Mecz nie rozpoczął się zbyt pomyślnie dla "Szarotek". Ataki zawodniczek Cracovii w końcu przyniosły skutek i w 6 minucie byliśmy świadkami pierwszej zdobyczy bramkowej w wykonaniu Pasów. Niestety mimo ponad kilkunastu minut tej tercji, nasze zawodniczki nie były w stanie wyjść ze skutecznym kontratakiem i wynik 1:0 dla Cracovii został z nami do końca tej fazy gry.

Dwadzieścia minut tercji drugiej nie przyniosło żadnego trafienia, choć kilka akcji mogło zakończyć się bramką.

Wszystko więc miało rozwiązać się w tercji trzeciej. "Szarotki" wiedziały, że nie mają zbyt dużo czasu na rozmyślanie i muszą zacząć atakować od pierwszych minut. Niestety Cracovia miała inny scenariusz na tę tercję i w 46 minucie akcją zespołową podwyższyły na 2.0. Zawodniczki MMKS-u Podhale Nowy Targ robiły co w ich mocy, by odpracować stratę, ale skuteczną akcję udało się dopiero rozwinąć na 31 sekund przed końcem. Wówczas z zespołową akcją wyszły Adriana Szopińska, Agata Leśniowska i Magdalena Mroszczak, która posłała krążek do bramki rywalek. To było ostatnie trafienie naszych w tym meczu i w tym sezonie. Wynik został ustalony na 2:1 dla Cracovii.

- Ciężko nam przychodzi zdobywać gole. Co z tego, że okazji jest w multum, jak nie potrafimy ich wykorzystać. Ogólnie jestem zadowolony z sezonu. Do play off przystąpiliśmy z szóstego miejsca. Potem rozgrywki były kadłubowe, by wcześniej sezonu nie kończyć. Grało się z każdy z każdym, ale bez rewanżu. System niesprawiedliwy. Nie dysponowałem już w tej części sezonu całym zespołem – powiedział w rozmowie ze sportowepodhale.pl trener Zbigniew Podlipni.