06.03.2022 | Wyświetleń: 570

PLHK: Szkoda drugiej tercji

"Szarotki" PLHK w sobotę 5 marca rozegrały drugie ze spotkanie z cyklu spotkań o 5-9 miejsce w tegorocznych rozgrywkach PLHK. W meczu, do którego doszło w Katowicach, nasze zawodniczki zmierzyły się z Kojotkami Naprzód Janów. Była spora szansa na wygraną.

Punktowanie zaczęły podopieczne trenera Zbigniewa Podlipniego. W mniej niż 8 minut "Szarotki" ustrzeliły dwa trafienia. W 5 minucie wykazała się Małgorzata Nosal, a w 7 minucie akcja Renaty Bukowskiej i Magdy Mroszczak przyniosła trafienie Mroszczak. Mecz rozpoczął się niewątpliwie bardzo dobrze dla naszych zawodniczek, ale później zaczęły wykazywać się Kojotki. W 10:54 -wykorzystując grę w przewadze – podniosły one wynik na 1:2.

Później na 15 minut zapanowała bezbramkowa cisza, ale dokładnie w 25:55 przeciwniczki wyszły z mocną akcją zespołową i wyrównały na 2:2. Po tym zagraniu pozostały w pędzie i kilkadziesiąt sekund później powtórzyły wyczyn i wyszły na prowadzenie 3:2. Role się odwróciły. "Szarotki" starały się odegrać, ale w tercji drugiej nie było im to już dane.

Szczęście uśmiechnęło się do Nowotarżanek w 41 minucie. Adriana Szopińska wykorzystała podanie Renaty Bukowskiej i doprowadziła do wyrównania na 3:3. Zaczęło się robić gorąco. W pogoni za zwycięska bramką oba zespoły złapały po kilka kar, ale ostatecznie decydujące trafienie zadały Kojotki. 58 minuta meczu po akcji zespołowej dała trafienie Agnieszki Grzymiesławskiej, co zapewniło Kojotkom wygraną 4:3.

Mecz dobrze się dla nas ułożył, ale później szkolne błędy zdecydowały o porażce. Szkoda, że w końcówce straciliśmy gola, bo zabrakło krycia.  Jest niedosyt, bo można było  wrócić z punktami do domu, a co najmniej z jednym. Mecz walki, ale – jak już powiedziałem -  szkolnych błędów – podsumował w rozmowie ze sportowepodhale.pl trener Zbigniew Podlipni.

Za tydzień tj. 12.03.2022 dziewczyny zagrają ostatni mecz Nowym Targu i już teraz proszą o Was o mocny doping na trybunach!