06.03.2022 | Wyświetleń: 507

MHL/CLJ: Było blisko

Niestety nie udało sie "Szarotkom" trenera Jacka Szopińskiego odegrać w meczu z Polonią Bytom, ale w trakcie tego rewanżu nasi pokazali, że potrafią stawić mocny opór!

Mecz, do którego doszło na Bytomskim lodzie, rozpoczął się od gestu solidarności z Ukraińcami, których kraj jest wyniszczany przez działania wojenne. Oba zespoły wyszły na taflę z transparentem "Stop wojnie". Drużyna z Bytomia zakończyła współpracę z zawodnikami z Rosji. Wszystko w imię solidarności.

Same zmagania przyniosły natomiast wiele emocji. "Szarotki" do tego meczu przystąpiły maksymalnie zmotywowane, co dało się już zauważyć w pierwszej tercji meczu. W jej trakcie nasi grali pewnie i wykazali się także dobrą grą w obronie. Ostatecznie 20 minut nie przyniosło bramki po żadnej ze stron.

W tercji drugiej początkowa faza przyniosła kontynuację tej gry, ale w 28 minucie gospodarzom udało się przełamać w końcu obronę Podhala i bramka Płachetki otworzyła wynik spotkania. Trzy minuty później punktował natomiast Senkevich, co zmieniło wynik na 2:0. Polonia uciekała, ale nasi nie zamierzali odpuścić, co pokazali w tercji trzeciej.

Po 90 sekundach od wznowienia i wykorzystując grę w przewadze, świetny atak przypuścił Kacper Kamieniecki i Adrian Słowakiewicz. Ich akcja pozwoliła przybliżyć się do rywali na 2:1. Trafił Słowakiewicz). To jednak nie był koniec szarży Podhala. W 49 minucie wykazali się Fabian Kapica i Wiktor Bochnak, który podanie zamienił na strzał i doprowadził do remisu 2:2. W tym momencie nadzieje na wygraną wzrosły i Podhale poczuło, że w tym meczu może jeszcze sporo zdziałać. Polonia jednak widząc co się dzieje, zaczęła robić wszystko co w jej mocy, by wygrać ten mecz. W końcu w 54 minucie stworzyła akcję, która dała trafienie na 3:2. To była ostatnia bramka w tym spotkaniu i choć finalnie wygrała Polonia, to Podhale pokazało, że potrafi zagrać naprawdę dobry mecz z wymagającym rywalem. Remis był blisko!

WYNIK 3:2  (0:0, 2:0, 1:2)
Stan rywalizacji play off do dwóch wygranych: 2:0