27.02.2022 | Wyświetleń: 724

JUNIOR MŁODSZY NA OOM 2022: Brąz dla Szarotek!!!

Dzisiaj w na Stadionie Zimowym w Tychach zakończyły się tegoroczne rozgrywki w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży 2022. Nasza drużyna, która od wtorku dzielnie walczyła i doszła do półfinałów, osiągnęła sukces jakim jest zdobycie brązowego medalu. Przyczyniła się do tego dzisiejsza wygrana z Unią Oświęcim. Łatwo nie było, ale dogrywka była nasza!

Zmagania dla graczy MMKS-u Podhale Nowy Targ rozpoczęły się we wtorek 22 lutego. Startując w nich z grupy E, w pierwszym meczu turnieju podopieczni trenera Jacka Szopińskiego spotkali się z zespołem MKS Cracovia.

To był bardzo dobry mecz w wykonaniu naszego zespołu, który zdobywanie punktów rozpoczął od 12 minuty meczu. Łącznie w trakcie całego spotkania nasi gracze ustrzelili cztery bramki, w tym trzy w pierwszych dwóch tercjach, co spowodowało niestety rozluźnienie zespołu w tercji trzeciej. W trzeciej minucie punktował jeszcze Damian Rączka, po czym zaatakowali rywale, którzy zdołali odrobić dwa punkty. Mecz zakończył się ostatecznie wygraną naszych 4:2 (1:0, 2:0, 1:2).

Dzień później tj. w środę przed naszymi zawodnikami było trudne zadanie - mecz z silną Unia Oświęcim. Rywal okazał się niestety tak silny, jak podejrzewano i to on podyktował tempo i styl gry w tym spotkaniu, ustawiając je pod siebie. Co prawda na pierwsza bramkę, która padła w 4:43 nasz zespół zdołał odpowiedzieć, ale było to jedno z dwóch celnych trafień Podhala w tym meczu. Drugie nie zostało uznane przez sędziego. Unia punktowała natomiast jeszcze 4-krotnie i ustaliła wynik na 5:1 (1:1, 2:0, 2:0).

Przed zawodnikami MMKS-u Podhale Nowy Targ - przed trzecim meczem fazy eliminacyjnej – zadanie było więc proste. Aby myśleć o półfinałach, należało wygrać! Podchodząc do meczu z Polonią Bytom z takim właśnie nastawieniem, "Szarotki" zrobiły wszystko co w ich mocy, aby zapewnić sobie awans i ustrzeliły łącznie 3 bramki, dając przy tym rywalom jedynie jedną szansę na skuteczną odpowiedź. Wynik 3:1 (0:1, 2:0, 1:0) pozwolił naszym awansować do półfinałów, które rozgrywane były na Stadionie Zimowym w Tychach.

PÓŁFINAŁY
W tym etapie "Szarotkom" przyszło się zmierzyć z zespołem MKS Sokoły a także Unią Oświęcim. Sobotni mecz, w trakcie którego na lód Podhale wyszło, by stawić czoła "Sokołom", nie ułożyło się po myśli naszych graczy. Po zaciętej grze i dobrej tercji drugiej, w trakcie której nasi punktowali dwukrotnie, ostatecznie mecz padł łupem Sokołów, które wygrały 7:3.

W ostatnim meczu w rozgrywkach na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży naszym przyszło więc ponownie stawić czoła Unii, z którą w fazie eliminacji gracze trenera Szopińskiego ponieśli dotkliwą porażkę. Tym razem spotkanie miało ułożyć się jednak zupełnie inaczej! Wnioski po pierwszym meczu zostały wyciągnięte i gra naszych była zdecydowanie skuteczniejsza i dynamiczniejsza.

W tercji pierwszej nasi punktowali aż 4-krotnie! W piątej minucie z akcją wyszli Kacper Malasiński i Oliver Valtonen, który oddał strzał. W 8 minucie zespołową akcję wyprowadzili Patryk Zubek, Dawid Łojas i autor bramki - Łukasz Długopolski. Kilkadziesiąt sekund po tej zdobyczy zaatakowali Damian Rączka i Dawid Łojas (strzelił Łojas) a w 11 minucie wykazali się Jakub Trzebunia i asystujący mu Valtonen. Potem inicjatywę przejęła Unii, która zdołała odrobić dwie bramki.

Tercja druga dała nam jedno trafienie. W 31 minucie wykazali się oddający strzał Kacper Malasiński i asystujący mu Jakub Trzebunia, ale generalnie ta faza gry należała do Unii, która punktowała dwukrotnie. Rywale nie odpuszczali i napierali coraz mocniej, co w 42 minucie doprowadziło do wyrównania. Przewaga Podhala przeszła więc do przeszłości i na 18 minut przed końcem, można by rzec, że gra zaczęła się na nowo. Było ostro, sypały się kary, ale wynik został utrzymany. Tak więc remis, a to oznaczało zaciętą dogrywkę. Tutaj jednak doskonale zagrali Patryk Zubek i Oliver Valtonen, którzy w 64 minucie wyprowadzili dynamiczną akcję, która zakończyła się trafieniem Valtonena i dała zwycięstwo MMKS-owi Podhale Nowy Targ! Wygrana ta była znacząca, bo dzięki niej nasz zespół Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży 2022 zakończył na trzecim miejscu z brązem na szyi!

W trakcie poszczególnych spotkań tytuł MVP po stronie Podhala zdobyli: Oliver Valtonen (mecz z Cracovią), Kacper Malasiński (mecz z Unią), Kacper Zając (mecz z Polonią), Łukasz Długopolski (mecz z Sokołami), Olivier Valtonen (mecz z Unią).

Dziękujemy naszym graczom za świetną grę i ogromną dawkę emocji podczas każdego meczu! Hej, hej Podhale!