Aktualności

26.02.2022 | Wyświetleń: 489

PLHK: Pierwszy mecz o 5-9 miejsce już za dziewczynami

Dzisiaj "Szarotki" PLHK stoczyły pierwszy mecz o 5-9 miejsce w rozgrywkach sezonu 2021/2022. Do starcia doszło w Miejskiej Hali Lodowej w Nowym Targu, a rywalkami naszych były SKKH Atomówki GKS Tychy.

Pierwsza tercja tego meczu nie przyniosła zbyt wielu akcji, które mogłyby dać bramkę. Ostatecznie zrodziła się tylko jedna, poważna akcja bramkowa, która miała miejsce w 17 minucie. Jej autorką była Małgorzata Synowiec z zespołu Atomówek i to właśnie jej trafienie otworzyło wynik spotkania.

Niestety przerwa nie przyniosła większej skuteczności "Szarotek". Choć pierwsza połowa drugiej tercji była w miarę wyrównana, tak od 30 minuty częściej przy krążku były rywalki, co ostatecznie zaowocowało trafieniami. Padły dwa celne strzały. Pierwszy z nich w 34 minucie, drugi w 37. Pozostały one bez odpowiedzi.

Ostatnia faza gry to w znacznej mierze gra ustawiona pod dyktando rywalek, które podwyższyły stan swojego konta o 3 trafienia. Na 56 sekund przed końcem honorowe trafienie dla MMKS-u Podhale Nowy Targ zdobyła Anna Podlipni po akcji z Małgorzatą Nosal.

Wynik został więc ustalony na 1:6 (0:1, 0:2, 1:3).