24.02.2022 | Wyświetleń: 632

JUNIOR MŁODSZY NA OOM: Wygrali i zagrają w półfinale!

Za naszymi zawodnikami kategorii Junior Młodszy trudny dzień! Dzisiaj na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży 2022 "Szarotki" stawiły czoła Polonii Bytom. Był to ważny mecz, bo od niego zależały dalsze losy drużyny w tym turnieju.

W pierwszej tercji długo przyszło czekać nam na jakieś trafienie. Niestety nie wpadło ono na konto "Szarotek", a na konto rywali. Dokładnie w 15:38 krążek w siatce Kacpra Zająca umieścił Jakub Łoza, czym ustawił wynik w tej tercji.

Zakończenie pierwszej fazy gry przewagą Polonii nie było zbyt komfortowe dla zespołu trenera Jacka Szopińskiego, ale jak się okazało, przyniosło ono także sporą porcję motywacji w kolejnych etapach gry.

Po trzynastu minutach zmagań w tercji drugiej szczęście uśmiechnęło się do naszych, którym został przyznany rzut karny. Strzelający Patryk Zubek wykorzystał okazję i zamienił ją na bramkę, czym wyrównał na 1:1. Niedługo przyszło nam czekać na drugie trafienie w wykonaniu Podhala. Z indywidualną akcją wyszedł Oliver Valtonen, czym zmienił wynik na 2:1. Kolejne minuty przyniosły kilka kar, ale obyło się już bez trafień.

Te powróciły w tercji trzeciej. Po 2 minutach od wznowienia gry zespołową akcję wyprowadzili Jakub Trzebunia, Kacper Malasiński i Oliver Valtonen. Trzebunia podwyższył w jej rezultacie wynik na 3:1. Szczęście wciąż było po stronie Podhala. Niewykorzystanie karnego przyznanego Polonii zemściło się na rywalach, którzy nie byli już w stanie odrobić strat. Końcowa syrena rozbrzmiała przy wyniku 3:1 (0:1, 2:0, 1:0).

MVP tego spotkania po stronie Podhala został stojący w bramce - Kacper Zając!

SKŁAD:
Podhale: Zając – Zubek, Sarniak, Trzebunia, K. Malasiński, Kopytko – Sulka, Pudzisz, Długopolski, Bryniarski, Valtonen – Kowalski, Rączka, Ratusznik, Bury, Łojas – Kaleta, Luberda, Maksimienko, Żółtek.