24.02.2022 | Wyświetleń: 494

JUNIOR MŁODSZY NA OOM: Wygrana po stronie Unii

Po wtorkowym sukcesie w meczu z Cracovią i chwilach radości, wczoraj nasi gracze musieli przełknąć gorycz porażki. Spotkanie z Unią Oświęcim zakończyło się wygraną Unii 5:1.

Pierwsza tercja przyniosła wyrównaną grę. Choć punktowanie zaczęli rywale (w 4:43), to najważniejsze, że graczom trenera Jacka Szopińskiego udało się na tę bramkę odpowiedzieć. Dokładnie w 16:21 - grając w podwójnej przewadze - atak przypuścili Kacper Malasińki i Jakub Trzebunia. Zakończyła się ona oddaniem strzału przez Trzebunię, co doprowadziło do remisu 1:1. Rywale, w szeregach których w tym spotkaniu grało aż 5 zagranicznych zawodników, grali ostro, za co uzbierali łącznie 4 kary.

Początek drugiej tercji przyniósł trafienie Podhala. Radość naszych nie trwała jednak długo, bo sędzia - ze względu na zagranie wysokim kijem - nie uznał tej bramki. Po tej akcji do ataku przystąpiła Unia i to z pozytywnym dla siebie skutkiem, bo celny strzał Kovalchuka zapewnił jej wyjście na prowadzenie w tercji. Gra naszych nie była skuteczna i ponownie się to zemściło w 34 minucie, gdy Siemasz zdobył dla Unii kolejną bramkę w tej fazie gry. Poza przepychankami, tercja druga nie przyniosła już żadnych trafień.

W tercji trzeciej trwało długie, wzajemne rozgrywanie. W końcu jednak to gracze Unii zdołali przebić się przez obronę Podhala i w 50:59 podwyższyli wynik na 4:1. To nie był jednak koniec kłopotów naszej drużyny, bo piąte trafienie przyszło w 54 minucie. Krążek w bramce Kacpra Zająca umieścił Daniel Wilk.

MVP tego meczu po stronie MMKS-u Podhale Nowy Targ został… Kacper Malasiński! Gratulujemy.

WYNIK:
Unia Podhala
5:1 (1:1, 2:0, 2:0)

SKŁAD:
Zając – Zubek, Sarniak, Trzebunia, K. Malasiński, Kopytko – Sulka, Pudzisz, Długopolski, Bryniarski, Valtonen – Kowalski, Rączka, Ratusznik, Bury, Łojas – Kaleta, Luberda, Maksimienko, Żółtek.

TRENER:
Jacek Szopiński

Dzisiaj tj. 24.02 o 12:00 trzeci mecz turnieju. Nasi gracze staną do walki z Polonią Bytom. Powodzenia! (LIVE)