23.02.2022 | Wyświetleń: 511

JUNIOR MŁODSZY NA OOM: Pierwszy mecz zakończony wygraną!

Wczoraj, czyli we wtorek 22.2.2022 nasi zawodnicy z kategorii Junior Młodszy stoczyli swój pierwszy mecz na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. Grając z zawodnikami MKS-u Cracovia, "Szarotki" odniosły sukces i wygrały 4:2.

Gra była wyrównana. Szczególnie w pierwszej tercji trudno było o bramkę. W czasie regulaminowych 20 minut udało się to tylko jeden raz. W 12 minucie szansę wykorzystał Oliver Valtonen. Gracz MMKS-u Podhale Nowy Targ wyprowadził świetną akcję, w trakcie której minął obronę "Pasów" jak tyczki i oddał celny strzał!

W tercji drugiej do głosu po stronie Podhala doszli kolejni gracze. W 24:34 wspólna akcja Kacpra Malasińskiego i Dawida Łojasa zakończyła się umieszczeniem krążka w siatce rywali. Dokonał tego Łojas. Cztery minuty później podobną akcję w duecie wyprowadzili Marcin Pudzisz i Pavel Maksimenko, który podwyższył wynik na 3:0. I z takim też wynikiem oba zespoły zjechały na przerwę przed tercją trzecią.

A w tę z pędem wjechały "Szarotki". Zaledwie po 3 minutach zespół cieszył się z czwartej bramki zdobytej przed Damiana Rączkę w akcji z Konradem Kaletą. Była to ostatnia, bramkowa akcja Podhala w tym meczu. Po tej akcji Podhale nieco się rozluźniło, za to mocno do gry wzięli się gracze MKS-u Cracovia. Dwie akcje z 54 i 59 minuty zamienili oni na trafienia, co ustaliło wynik meczu na 4:2 (1:0, 2:0, 1:2).

Nie wiedziałem na co stać ten zespół, bo  zebrany został z graczy, którzy występowali w pierwszej lidze i młodzikach. Nie znaliśmy też siły przeciwnika, bo nie potykaliśmy się z nim. Niemniej mieliśmy opracowany plan na ten mecz i sposób na grę. Na początku było nerwowo, chociaż przeważaliśmy, a przeciwnik nic nie stworzył Od drugiej tercji kontrolowaliśmy wydarzenia na tafli. Graliśmy cierpliwie i tak naprawę wynik powinien być wyższy, bo mieliśmy kilka dogodnych sytuacji.  Niestety w końcówce wkradło się w nasze szeregi rozluźnienie.  Każdy chciał strzelać gole, bo był bufor bezpieczeństwa. Straciliśmy gole na własne życzenie i za dostali chłopcy reprymendę. - powiedział w rozmowie ze sportowepodhale.pl trener Jacek Szopiński.

SKŁAD:
Zając – Zubek, Sarniak, Trzebunia, K. Malasiński, Kopytko – Sulka, Pudzisz, Długopolski, Bryniarski, Valtonen – Kowalski, Rączka, Ratusznik, Bury, Łojas – Kaleta, Luberda, Maksimienko, Żółtek. Trener Jacek Szopiński.

Na koniec dodajmy, że statuetkę MVP, czyli najbardziej wartościowego gracza, w tym meczu po stronie Podhala zgarnął Oliver Valtonen. Widać, że ten pochodzący z Finlandii zawodnik w szeregach MMKS-u Podhale Nowy Targ, gdzie doszkala się pod okiem trenera Jacka Szopińskiego, czuje się coraz lepiej, przez co jego gra jest doceniana. Olivierowi gratulujemy osobistego sukcesu, a całej drużynie niezwykle pomyślnego rozpoczęcia zmagań w OOM!

Dzisiaj, tj. 23.02. o 18:00 nasi gracze zagrają z Unią Oświęcim.